Rafał Strzelec
Rafał Strzelec| 
aktualizacja 

Dosadny wpis. Giertych zobaczył Pereirę na wigilii w TVP

568

Kiedy Polacy spędzają święta w gronie bliskich, polityczna bitwa o TVP między byłą i obecną władzą wcale nie ustała. Każdy dzień przynosi nowe fakty - chociażby o spotkaniu wigilijnym w okupowanej przez PiS siedzibie Telewizji Polskiej. Jednym z uczestników był Samuel Pereira, do niedawna szef serwisu tvp.info. Jego aktywność podczas wieczerzy z politykami "docenił" z przekąsem... Roman Giertych.

Dosadny wpis. Giertych zobaczył Pereirę na wigilii w TVP
Roman Giertych znalazł nowe powołanie dla Samuela Pereiry (PAP, Twitter, Radek Pietruszka)

W święta powinniśmy odpocząć od politycznych przepychanek, ale naszych polityków nie stać na złagodzenie sporów nawet teraz. Trwa batalia między poprzednią i obecną władzą o nowe rozdanie w Telewizji Polskiej.

Nowy minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz odwołał władze TVP, PR i PAP i powołał w ich miejsce nowe. To nie spodobało się politykom PiS, którzy okupują już blisko tydzień siedzibę Telewizji Polskiej.

Po tym, jak Mateusz Matyszkowicz, popierany przez poprzednią władzę, zrezygnował z funkcji prezesa TVP, w jego miejsce odwołany zarząd powołał nowego prezesa - Macieja Łopińskiego. Na profilu TVP INFO w mediach społecznościowych opublikowano jednak oświadczenie Piotra Zemły, przewodniczącego Rady Nadzorczej, który zaznaczył, że prezesem zarządu jest Tomasz Sygut i tylko on może reprezentować Telewizję Polską i prowadzić jej sprawy.

Prawo i Sprawiedliwość stoi na stanowisku, że działania obecnego rządu jest bezprawne. Politycy PiS usiłują utrzymać wpływy w mediach. Nowa koalicja, zdając sobie sprawę z sytuacji TVP w ostatnich ośmiu latach, nie chce do tego dopuścić.

Giertych zobaczył Pereirę na wigilii. Dosadny wpis

Podczas protestu w siedzibie TVP miała miejsce wigilia, gdzie dziennikarze stacji spotkali się z... politykami. Obywatele RP udostępnili nagrania wspólnej wieczerzy, w której uczestniczyli ponoć prezes PiS Jarosław Kaczyński, były szef MON Mariusz Błaszczak, redaktor naczelny "W Sieci" Jacek Karnowski, czołowa twarz telewizyjnej propagandy ostatnich lat Michał Adamczyk czy były szef TAI i portalu TVP INFO Samuel Pereira.

Ten ostatni był widoczny na pierwszym planie. Pereira rozkładał przed gośćmi talerze wypełnione pierogami.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Na falę komentarzy nie trzeba było czekać długo. Roman Giertych, niegdysiejszy koalicjant PiS z czasów Ligi Polskich Rodzin, a obecnie poseł Koalicji Obywatelskiej, wytoczył ciężkie działa.

To że Pereira tak ładnie podaje potrawy politykom PiS może być elementem autopromocji, która pozwoli mu się znaleźć na rynku. Ja np. nie miałbym nic przeciwko, aby pracował w knajpach zarabiając na wypłatę odszkodowań za pomówienia TVP - napisał polityk na X.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić