oprac. Mateusz Kaluga| 
aktualizacja 

Dramat na Dolnym Śląsku. Pies zaatakował 5-latka

310

Na pięcioletniego chłopca nagle rzucił się agresywny pies. Groźny czworonóg mimo tego, że był trzymany przez właścicielkę na smyczy, kąsał dziecko po całym ciele. Na szczęście w porę zareagował policjant z Wrocławia, który być może uratował chłopca przed najgorszym.

Dramat na Dolnym Śląsku. Pies zaatakował 5-latka
Agresywny pies napadł na dziecko. (Getty Images, YuriyGreen)

Niestety, takie wypadki mają miejsce w Polsce bardzo często. Nie raz informowaliśmy o agresywnych psach, który rzucały się na ludzi. Bardzo często dzieje się to w mniejszych miejscowościach, ale nie tylko.

W ostatnich dniach do takiej sytuacji doszło we Wrocławiu. Pies rzucił się na przechodzące obok dziecko i zaczął kąsać po całym ciele. Sytuacja była bardzo poważna, gdyż właścicielka psa, który był na smyczy, nie potrafiła odciągnąć zwierzęcia od chłopca.

5-latek miał wielkie szczęście, bo nieopodal spacerował w towarzystwie rodziny policjant po służbie. Sierż. szt. Michał Lupa pomógł odciągnąć psa od chłopca. Liczyła się każda sekunda.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Najpoważniejszy kandydat PO". Wcale nie Tusk czy Trzaskowski

Pogryziony chłopiec trafił do szpitala

Jak informuje policja, funkcjonariusz posiadał przeszkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy, sprawdził funkcje życiowe poszkodowanego 5-latka oraz opatrzył jego rany.

Ponadto udało mu się zlokalizować będących w pobliżu rodziców chłopca, a o zdarzeniu poinformował oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Był przy nim, aż od czasu przyjazdu ratowników medycznych.

Gdy karetka przybyła na miejsce, przekazał ratownikom informacje o stanie zdrowia i udzielonej pomocy. - Sierż. szt. Michał Lupa zachował się w taki sposób, jak powinien się zachować każdy w sytuacji, gdy zagrożone jest zdrowie lub życie ludzkie, a jako funkcjonariusz Policji pamiętał o słowach przysięgi, którą składał wstępując do tej formacji - informuje wrocławska komenda. Mężczyzna na co dzień pracuje w Wydziale Ruchu Drogowego.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić