Anna Wajs-Wiejacka| 

Dramat na proteście. Ciężarówka potrąciła rolnika

55

Trwa kolejny dzień protestu rolników. Blokowane są kolejne przejścia graniczne. W środę 28 lutego w Barwinku na Podkarpaciu jeden z protestujących został potrącony przez kierowcę samochodu ciężarowego, który próbował ominąć blokadę. Ranny trafił pod opiekę służb medycznych.

Dramat na proteście. Ciężarówka potrąciła rolnika
Protest w okolicy przejścia granicznego w Barwinku (policja.gov.pl)

Rolnicy protestują na ulicach wielu polskich miejscowości, a także w okolicy przejść granicznych z Ukrainą i Słowacją. W pobliżu przejścia granicznego w Barwinku doszło w środę 28 lutego do niebezpiecznego incydentu. Z informacji przekazanych przez policję wynika, że kierowca samochodu ciężarowego potrącił jednego z uczestników protestu.

Do zdarzenia doszło dziś przed godz. 7.00, w rejonie przejścia granicznego w Barwinku. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że 59-letni kierujący ciężarowym Iveco, chcąc ominąć rolniczą blokadę, potrącił jednego z protestujących. Funkcjonariusze szybko zatrzymali kierującego Iveco -wskazuje Komenda Policji w Krośnie, cytowana przez portal topagrar.pl

59-letni obywatel Serbii został ukarany przez policjantów wysokim mandatem. 38-letni strajkujący otrzymał niezbędną pomoc medyczną i jak przekazują służby, jego życiu nic nie zagraża.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Weszli do garażu pod Warszawą. Odkrycie pogrążyło właścicieli
W związku z trwającymi protestami i utrudnieniami na drogach regionu, apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o ostrożność i odpowiedzialne zachowania - proszą służby.

Protesty na przejściu granicznym ze Słowacją. Padają mocne zarzuty

Trwa blokada przejścia granicznego ze Słowacją w Barwinku. Protestujący tam rolnicy przekonują, że ich celem nie jest eskalowanie napięcia, ale walka o wprowadzenie konkretnych działań. Domagają się zaprzestania wwozu ukraińskiego zboża do naszego kraju, co ma się ich zdaniem odbywać teraz przez przejścia graniczne ze Słowacją.

Organizatorzy podkreślają, że samochody i busy są "przepuszczane na bieżąco". Zapowiadają, że akcja protestacyjna potrwa do czwartku do godziny 19. Poza przejściem granicznym w Barwinku zablokowane są także przejścia w Medyce i Korczowej.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić