aktualizacja 

Dramat pod Łowiczem. Rozrzucali szczepionki dla lisów

38

Fatalny początek tygodnia w Jamnie pod Łowiczem (woj. łódzkie). W poniedziałek 25 września 2023 roku doszło tam do bardzo niebezpiecznego zdarzenia z udziałem awionetki. Maszyna (Cesna FR172H) awaryjnie lądowała. Dwie osoby zostały poszkodowane. To pilot i jego pasażer, którzy pracowali przy rozrzucaniu szczepionek dla lisów.

Dramat pod Łowiczem. Rozrzucali szczepionki dla lisów
Tragedia w Jamnie pod Łowiczem. Awionetka awaryjnie lądowała. (Facebook, lowicz24.eu)

O sprawie informuje właśnie portal RMF24.pl. Podaje, że koszmar rozegrał się w Jamnie pod Łowiczem w poniedziałek 25 września bieżącego roku (około godziny 14:00). Osoby, które leciały feralną awionetką, najadły się strachu. Z pewnością długo tego nie zapomną.

Awaria awionetki. Maszyna lądowała na prywatnym polu uprawnym

Maszyna nagle - z nieznanych dotąd powodów - musiała awaryjnie lądować. Pilot wykonał ten manewr na prywatnym polu uprawnym. Coś jednak nie do końca się udało. Otóż, awionetka znalazła się do góry kołami. Wiadomo, że w zdarzeniu ucierpiały dwie osoby.

Samolot i cała załoga zajmowała się akcją rozrzucania szczepionki przeciw wściekliźnie - mówił dla RMF FM Tomasz Ledzion z łowickiej straży pożarnej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wypadek awionetki w rejonie Babiej Góry

Jak podaje rozgłośnia, na szczęście poszkodowani nie mają obrażeń zagrażających ich życiu. Pierwszej pomocy niemal natychmiast udzielili im ratownicy medyczni. Nie wiadomo, czy ostatecznie poturbowani zostali zabrani do szpitala.

Teraz na miejscu działają rozmaite służby. Komisja badania wypadków lotniczych ustali, co doprowadziło do pechowego zdarzenia. O incydencie poinformował też lokalny portal lowicz24.eu. Zrobił to za pośrednictwem swego konta na Facebooku.

Internauci chętnie komentowali post w mediach społecznościowych. "Gdzie kontrole? Co za sprzęt lata?" - zastanawiała się jedna osoba. "Gdzie to leży???" - dopytywała następna. "(...) moje pole. Nie po sionym!" - żartowała (niekoniecznie adekwatnie do sytuacji) kolejna.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić