aktualizacja 

Dramat w Egipcie. Balonem lecieli m.in. Polacy

236

W poniedziałek w Egipcie doszło do niebezpiecznego wypadku z udziałem balonu na ogrzane powietrze. Na pokładzie znajdowało się polskie małżeństwo, które trafiło do szpitala. Władze zdecydowały o tymczasowym wstrzymaniu lotów balonami.

Dramat w Egipcie. Balonem lecieli m.in. Polacy
Wypadek balonu w Egipcie. Ucierpieli Polacy (YouTube)

Groźnie wyglądające sceny rozegrały się w poniedziałek w mieście Luksor w południowym Egipcie. Do sieci trafiło nagranie z incydentu. Na wideo widać, jak unoszący się w powietrzu balon z turystami zaczyna bezwładnie opadać na ziemię. Po wylądowaniu pasażerowie w pośpiechu zaczęli ewakuować się z kosza, w czym pomogli im obecni na miejscu ratownicy.

Egipt. Wypadek balonu z polskimi turystami

Rzecznik firmy obsługującej loty balonem w Luksorze Abu Baker Ezzeldin poinformował lokalne media, że balon osiągnął wysokość około 60 metrów przy prędkości wiatru wynoszącej około 7 węzłów, gdy nagle zaczął zbaczać z kursu. W pewnym momencie zderzył się z innym balonem, co doprowadziło do rozcięcia materiału i stopniowego opadania statku powietrznego.

Na pokładzie balonu znajdowało się 28 turystów, w tym małżeństwo z Polski. W wyniku wypadku tylko Polacy doznali obrażeń. Kobieta ze złamaną nogą, a jej mąż z siniakami i obtłuczeniami zostali zabrani karetką do pobliskiego szpitala. Nie wiadomo, w jakim obecnie są stanie.

W związku ze zdarzeniem egipskie Ministerstwo Lotnictwa Cywilnego zdecydowało o tymczasowym wstrzymaniu lotów balonem w Luksorze. Jak podano w oświadczeniu resortu, zakaz latania będzie obowiązywać do czasu zakończenia dochodzenia, mającego na celu ustalenie dokładnej przyczyny poniedziałkowego incydentu.

Loty balonami na ogrzane powietrze to atrakcja ciesząca się dużą popularnością wśród odwiedzających Egipt turystów, a także znaczące źródło dochodów dla miejscowych. Właściciele biznesów oferujących ten rodzaj rozrywki nie są zadowoleni z decyzji władz.

Te loty zapewniają dochód dla około tysiąca rodzin w gubernatorstwie Luksoru - powiedział Hisham El-Desouky, dyrektor firmy latającej balonem w Luksorze, cytowany przez ahlmasrnews.com.

El-Desouky zwrócił uwagę, że decyzja o zawieszeniu działalności doprowadzi do odcięcia tych osób od środków do życia, a także "nadszarpnie reputację latającego balonu" w Egipcie. Komisja Urzędu Lotnictwa Cywilnego w celu zbadania incydentu przybyła na miejsce wypadku jeszcze w poniedziałek. 

Zobacz także: Balon zahaczył o linię wysokiego napięcia
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić