Dramat w Niemczech. Pokłócił się z Polakami. Został na przerwie dźgnięty nożem

1286

Drastyczne sceny rozegrały się w jednej z niemieckiej szkół w Nadrenii Północnej-Westfalii. Młody Syryjczyk i dwoje nastolatków z Libanu wdało się w kłótnię z dwoma bliźniakami z Polski. W pewnym momencie jeden z Polaków dźgnął trzech rówieśników nożem.

Dramat w Niemczech. Pokłócił się z Polakami. Został na przerwie dźgnięty nożem
16-letni Osama R. pokłócił się na przerwie z Polakami. Został dźgnięty nożem (Osama R.)

Krwawy incydent miał miejsce pierwszego dnia po powrocie do szkoły po lockdownie spowodowanym pandemią koronawirusa. Przerażające sceny rozegrały się w miniony poniedziałek w gimnazjum Bigge-Lenne w miejscowości Finnentrop. Trzech nastolatków zostało na przerwie poważnie rannych.

Bliźniacy z Polski zaatakowali trzech rówieśników z Syrii i Libanu

16-letni Osama R. z Syrii w wyniku odniesionych obrażeń trafił do szpitala. Ostrze przeszyło jego prawy bok. Chłopak ma jednak w placówce medycznej powoli dochodzić do siebie.

Cieszymy się, że rany się goją i Osama jest szczęśliwy. Lubi chodzić do szkoły i mam nadzieję, że tak pozostanie po tym incydencie – podkreślił w rozmowie z "Bildem" jego ojciec Amer.

Policja przesłuchała agresorów z Polski. "Nie usłyszeliśmy żadnych przeprosin"

Nie jest jasne, o co pokłócili się nastolatkowie. Do szkoły wysłano policjantów i psychiatrów, którzy mają zapewnić wsparcie psychologiczne naocznym świadkom napaści oraz pozostałym uczniom. Bliźniacy z Polski po przesłuchaniu przez policję wrócili do domu.

Od tego czasu nie mamy od nich żadnych informacji. Nie usłyszeliśmy ani słowa przeprosin, zarówno w stosunku do mojego syna, jak i w stosunku do pozostałych ofiar – podkreślił Amer R.

Obejrzyj także: Monachium: niemiecka policja w akcji

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić