Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Dramat w wesołym miasteczku. Utknęli 30 metrów nad ziemią

31
Podziel się

Awaria rollercoastera w Alton Towers. Goście zawiśli kilkadziesiąt metrów nad ziemią na prawie pół godziny w największym brytyjskim parku rozrywki.

Dramat w wesołym miasteczku. Utknęli 30 metrów nad ziemią
(twitter.com, Terry Brooks)
bETgRxVN

Zatrzymali się gwałtownie na szczycie wzniesienia. Kilkunastu miłośników mocnych wrażeń utknęło w najwyższym punkcie rollercoastera w Alton Towers, największym wesołym miasteczku w Wielkiej Brytanii. Klienci na początku nie wiedzieli, czy to część zabawy. Potem musieli opanować panikę.

Zatrzymaliśmy się nagle, kiedy byliśmy w pionie. Dwa inne wagony poruszały się po kolejce w tym samym czasie i przestraszyłem się, że w nas uderzą - wspomina 16-letni Dylan Fryers, klient Alton Towers.

Obsługa błyskawicznie zatrzymała pozostałe wagoniki. Pracownicy nie byli jednak w stanie ściągnąć na ziemię pechowych klientów. Kilkakrotnie przez megafon zapewniali ich, że pomoc jest w drodze. Prosili też o dawanie znaków rękoma, czy wszyscy czują się dobrze.

bETgRxVP

To było przerażające, słyszeć ich krzyki - powiedział świadek awarii.

Utknęli na ponad 20 minut. Dylan Fryers wspomina, że wszystkich bolały szyje i ramiona z powodu uprzęży. Byli bardzo przestraszeni. Starali się jednak cały czas rozmawiać i zapewniać współtowarzyszy, że wszyscy wyjdą cało z opresji.

W końcu obsłudze udało się ściągnąć ich na dół. Władze Alton Towers przeprosiły gości za nieprzyjemny incydent i zaproponowały darmowe bilety do parku w ramach rekompensaty. Zespół techniczny ustala przyczyny usterki.

bETgRxVV
Zobacz także: Zobacz też: Rosja. Awaria elektrowni jądrowej w obwodzie twerskim

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bETgRxWq
KOMENTARZE
(31)
fa
2 lata temu
W życiu bym na to nie wsiadła!
Jędrek
2 lata temu
Zacięła Im się rozrywka, to nonsens hehehe
🍾🍾🍾
2 lata temu
Właśnie to nic do zerwania sie typa na bungee w GDYNI. Gdynia stolicą skoków bungee!!!
bETgRxWr
WWW. Panika ....
2 lata temu
Predole ich darmowe wejścia
Yes
2 lata temu
Adventure plus
Adam Zaborski...
2 lata temu
Leci teraz taka reklama:) - Uwięziony Dziadek w wagoniku wysoko na rollercosterze : Ja wysiadam - to jakiś nonsens!!!! (klask w dłonie i obraca w pył napis "nonsens") Dosłownie jak z reklamy jedneog z operatorów GSM :)))) hi hi
er
2 lata temu
"Władze Alton Towers przeprosiły gości za nieprzyjemny incydent i zaproponowały darmowe bilety do parku w ramach rekompensaty." Odszkodowanie w milionach a nie darmowe bileciki........na pewno wyrwą grubą kasę.....
dfhs
2 lata temu
"zawiśli" Smykla...hehehehe.
Nik
2 lata temu
Chcieli mocnych wrażeń to mieli .
Kazik
2 lata temu
to się nazywa hamulec bezpieczeństwa. przekroczyli prędkość z powodu niedostosowania wagi pasażerów do wagi poszczególnych wagoników. Tyle mogę powiedzieć a mam uprawnienia UDT i naprawiam podobne urządzenia w tym transport bliski.
winexe
2 lata temu
przecież to nonsens!
sasa
2 lata temu
to nonsens, że rozrywka wysiada :P
Ryś
2 lata temu
Zgadza się jest to zrobione ustawieniami co nie jest urządzeniem zewnętrznym a po drugie to oni nie wiedzą co to za mało czasu
bETgRxWj
Merix
2 lata temu
To nonsens!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić