Dramatyczne skutki wypadku na lotnisku. Nie żyje 25-latka

4

Tragiczne doniesienia ze Stanów Zjednoczonych. W wieku 25-lat zmarła Gaby Assouline. Niepełnosprawna Amerykanka uległa wypadkowi podczas opuszczania pokładu samolotu. Po kilku miesiącach walki o powrót do zdrowia poinformowano o jej śmierci.

Dramatyczne skutki wypadku na lotnisku. Nie żyje 25-latka
Nie żyje 25-letnia niepełnosprawna (GoFundMe)

Sprawa sięga 25 lutego 2022 roku. To właśnie wtedy podczas podróży do Denver z międzynarodowego lotniska Fort Lauderdale-Hollywood rozegrały się dramatyczne sceny. Cierpiąca na genetyczną chorobę mięśni Gaby Assouline poruszała się na wózku inwalidzkim. 25-latka podróżowała wraz z mamą. Pracownicy linii lotniczych mieli odmówić udzielenia jej pomocy podczas korzystania z rękawa, który prowadził do samolotu.

Gaby Assouline była zmuszona poradzić sobie sama. 25-latka podczas opuszczania rękawa spadła z wózka inwalidzkiego lądując na głowie. Niestety upadek niepełnosprawnej Amerykanki był katastrofalny w skutkach. Poszkodowana złamała kręgi C2, co spowodowało poważne uszkodzenie rdzenia kręgowego. Miała zatrzymanie akcji serca i musiała zostać zaintubowana natychmiast po resuscytacji. W konsekwencji od tamtego czasu była sparaliżowana od pasa w dół.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Upada podpora systemu Putina. "Możliwości się wyczerpują"

Rodzina starała się walczyć o powrót Gaby do zdrowia. Wystartowała zbiórka pieniędzy, która miała pokryć koszty leczenia i rehabilitacji. Przez cały czas 25-latka potrzebowała opieki medycznej. Była podłączona do respiratora i nie mogła nawet mówić. Niestety 29 stycznia po 11 miesiącach od wypadku Amerykanka zmarła.

Życie Gaby zostało tragicznie przerwane 11 miesięcy temu, ale największą walkę stoczyła wraz z wdziękiem, przyjaciółmi, śmiechem i silną wiarą, że bardzo szybko opuści szpital i wróci do domu - napisała rodzina.

Sprawa wypadku budzi spore kontrowersje. Te związane są głównie z pretensjami rodziny do pracowników linii lotniczych, którzy mieli nie udzielić Gaby pomocy. Z drugiej strony Southwest Airlines odrzuca wszelkie oskarżenia i tłumaczy, że to niepełnosprawna pasażerka odmówiła propozycji pomocy. Po jej śmierci pojawiło się nawet oświadczenie.

Southwest składa szczere kondolencje rodzinie, przyjaciołom pani Assouline i wszystkim, których życie dotknęła. Od ponad 51 lat angażujemy się w troskę o naszych ludzi i klientów i pozostajemy zaangażowani w relacje z zaangażowanymi stronami - napisały linie lotnicze w oświadczeniu.
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić