Dramatyczne wideo z frontu. Chwilę później zginęli

19-letni ukraiński żołnierz nagrał wideo po okrążeniu jego oddziału. Mówił, że nie przeżyją. Tego samego dnia stracił życie. Poruszające słowa w mediach społecznościowych zamieściła jego dziewczyna. - Odpoczywaj w pokoju, jesteś bohaterem Ukrainy, pamięć o tobie będzie wieczna - napisała.

Dramatyczne wideo z frontu. Chwilę później zginęli
Dramatyczne wideo z frontu. Chwilę później zginęli (Facebook, Twitter)

Straty osobowe w ukraińskiej armii są kilkakrotnie mniejsze od strat rosyjskich. Ukraina ujawniła, że od początku wojny, Rosjanie stracili ponad 300 tysięcy żołnierzy. "The Economist" oszacował natomiast, że w tym czasie zginęło około 70 tysięcy ukraińskich żołnierzy.

Niestety strata ukraińskich obrońców często jest trudna do zrozumienia. Najdobitniej pokazuje to przykład 19-letniego ukraińskiego żołnierza, który nagrał wideo po okrążeniu jego oddziału.

To jest koniec, prawdopodobnie zostaniemy zabici. Straciliśmy nasze stanowiska. Trzy razy miałem kontuzję na wojnie. Skończyliśmy... Nie wyjdę stąd żywy - opowiada 19-letni Ukrainiec w filmiku, w którym słychać także wybuchy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Poranne pasmo Wirtualnej Polski, wydanie 16.11

Tego samego dnia młody żołnierz stracił życie. Poruszające słowa w mediach społecznościowych zamieściła jego dziewczyna.

Jesteś ukochanym bohaterem. Trzymałeś się do końca w tym piekle, byłeś tam od pierwszych dni. Nikt nie może wyobrazić sobie, jak naprawdę tam jest (...) Nigdy tego nie zapomnę, wytrwałeś do końca. Mój aniele, dlaczego życie jest takie niesprawiedliwe? Nigdy nie udało się tobie wydostać stamtąd. Miałeś tylko 19 lat. Jak mam bez ciebie żyć? Bardzo cię kocham. Odpoczywaj w pokoju, jesteś bohaterem Ukrainy, pamięć o tobie będzie wieczna - napisała na TikToku.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Znany portal nie rozumie Zachodu

Visegrad24, który wyrósł na jeden z największych środkowo- i wschodnioeuropejskich serwisów informacyjnych w języku angielskim, nie może zrozumieć, dlaczego zachód nie przysyła Ukrainie ofensywnej broni.

Czy ktoś może wyjaśnić, dlaczego Zachód wstrzymuje do Ukrainy kluczowe systemy uzbrojenia? Dlaczego nie wolno im uderzać w Rosję? - czytamy w ich mediach społecznościowych.
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić