Duda napisał list do Beaty Szydło. Znamy treść. Koniec żartów?

351

Przewodniczący komisji krajowej NSZZ "Solidarność" Piotr Duda ma sporo do zarzucenia Beacie Szydło. Chodzi o porozumienie z 2019 roku, które nie zostało zrealizowane.

Duda napisał list do Beaty Szydło. Znamy treść. Koniec żartów?
Duda atakuje Beatę Szydło. Przypomina jej obietnice (GETTY, NurPhoto)

Jeszcze kilka lat temu Beata Szydło szła ramię w ramię z Piotrem Dudą. Teraz jednak szef przewodniczący komisji krajowej NSZZ "Solidarność" ma pretensje do byłej premier o brak realizacji porozumienia, które zawarto wiosną 2019 roku.

Sprawa dotyczy ogólnopolskiego strajku nauczycieli, który był formą presji, mającą doprowadzić do podwyżek wynagrodzeń. Był też formą protestu przeciwko zmianom w oświacie wprowadzonym po 2015 i koordynowanym przez minister edukacji narodowej Annę Zalewską.

Strajk rozpoczął się 8 kwietnia 2019. Przedstawiciele władz państwowych zawarli porozumienie z sekcją oświatową NSZZ Solidarność, jednak do tej pory nie udało się zrealizować porozumienia.

"Solidarność" oświatowa przy wsparciu Komisji Krajowej szykuje się teraz do protestów w tej sprawie. Piotr Duda napisał przy tej okazji specjalny list m.in do Beaty Szydło.

Podpisując ten dokument NSZZ "Solidarność" wykazał się daleko idącą rozwagą i odpowiedzialnością za przyszłość nie tylko pracowników oświaty, ale też za przyszłość naszych dzieci (...) Niestety, do dnia dzisiejszego nie zostało ono zrealizowane, dlatego 6 października Rada KSO NSZZ "Solidarność" powołała sztab protestacyjny, który przy wsparciu Komisji Krajowej szykuje się do akcji protestacyjnych - podkreśla Duda.

Matury były zagrożone

Do protestów, których głównym organizatorem był Związek Nauczycielstwa Polskiego, przystąpiło blisko 2/3 wszystkich polskich szkół, powodując duże problemy z przeprowadzeniem egzaminów gimnazjalnych i ósmoklasistów.

Tu chodzi przede wszystkim o wiarygodność, która zawsze była cechą charakterystyczną Pani działalności politycznej, jak również o wiarygodność całego ugrupowania Prawo i Sprawiedliwość - pisze do Beaty Szydło.

Głos ws. listu Piotra Dudy zabrała sama zainteresowana, która na Twitterze broni się tym, że nie jest już w rządzie.

Panie Przewodniczący, jest dla mnie ważne, by podjęte z moim udziałem decyzje były realizowane. Jak Pan jednak dobrze wie, nie jestem w rządzie od 2,5 roku i nie nadzoruję realizacji porozumienia z 2019. Premier Morawiecki z pewnością odniesie się do pana pytań - skomentowała Szydło.
Zobacz także: Burze są coraz częstsze i niszczycielskie. Ekspert tłumaczy dlaczego
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić