Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

Dziecko oblane kwasem. Brytyjska policja: jeden z zatrzymanych to ojciec 3-latka

116

W sprawie bestialskiego ataku w miasteczku Worcester na południu Anglii zatrzymano już pięć osób. Nieoficjalnie mówi się, że była to zemsta na partnerce za porzucenie mężczyzny.

Dziecko oblane kwasem. Brytyjska policja: jeden z zatrzymanych to ojciec 3-latka
(westmercia.police.uk)

Jedną z osób, które zaplanowały atak jest ojciec dziecka. Policja z Zachodniej Mercji potwierdziła te doniesienia w rozmowie z dziennikarzami. Na razie rodzic 3-letniego chłopca nie usłyszał zarzutów i przebywa w areszcie.

To rozwojowe śledztwo. Na razie ustalamy, jaki dokładnie związek ze sprawą miał mężczyzna. Możemy jedynie potwierdzić, że pomagał wszystko zaplanować. Być może był to jego pomysł - komentuje rzecznik miejscowej policji.

W poniedziałek rano udało się zatrzymać zwyrodnialców, których nagrały kamery. Trzej mężczyźni podeszli do chłopca w lokalnym dyskoncie, wsadzili go do wózka na zakupy, a następnie oblali żrącą substancją. Policjanci nieoficjalnie przyznają, że atak mógł być próbą zemsty na matce chłopca, która kilka miesięcy temu porzuciła jego ojca i wraz z synkiem wyjechała do innego miasta - informuje Metro.

Obrażenia chłopca obejmują poważne oparzenia twarzy i ramion. Według najnowszych informacji został już wypuszczony ze szpitala. Długofalowe konsekwencje ataku dla jego zdrowia pozostają jednak tajemnicą.

Wielka Brytania zmaga się z plagą ataków kwasem. Od 2012 roku ich liczba stale rośnie. W 2017 roku, według Metropolitan Police, doszło do 465 ataków kwasem. To o 70 aktów przemocy więcej niż w 2016 roku. Kwas postrzegany jest przez przestępców jako "tańsza alternatywa" dla innych rodzajów broni. Wprowadzono już regulacje, uniemożliwiające zakup kwasu osobom poniżej 18 roku życia - informuje "The Telegraph".

Zobacz także: Zobacz także: Pszczoły użądliły kobietę ponad 200 razy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić