Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|

Dziennikarz TVN zagiął posła Solidarnej Polski. Poszło o hymn

94
Podziel się:

Każdy dorosły Polak powinien wiedzieć wszystko o symbolach narodowych, w tym o hymnie Polski. Dziennikarz TVN zapytał posła Janusza Kowalskiego o drugą zwrotkę hymnu. Polityk był w sporych tarapatach.

Dziennikarz TVN zagiął posła Solidarnej Polski. Poszło o hymn
Dziennikarz TVN zagiął posła Solidarnej Polski (YouTube)

Przypomnijmy, że Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa narodowego opracowało projekt ustawy, który zakłada wprowadzenie zmian do symboli narodowych.

Jeśli chodzi o hymn, zmiany w "Mazurku Dąbrowskiego" miałyby polegać na przestawieniu zwrotek. Trzecia miałaby zostać drugą. Pierwsza pozostałaby bez zmian.

Według nowego planu Piotra Glińskiego, zamiast "Przejdziem Wisłę, przejdziem Wartę...", powinniśmy zaśpiewać "Jak Czarniecki do Poznania...". Pomysł ten poparł między innymi poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski.

Poseł zapytany o hymn Polski

Co ciekawe, kilka godzin później poseł Kowalski został przepytany przez dziennika TVN-u ws. hymnu. Nie potrafił wyrecytować drugiej i trzeciej zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego". Po kilku nieudanych próbach poseł powiedział, że jest zestresowany i od hymnu woli śpiewać Rotę, a szczególnie fragment "nie będzie Niemiec pluł nam w twarz".

Autorem słów do "Mazurka Dąbrowskiego" jest Józef Wybicki. Pieśń powstała w 1797 roku we Włoszech. Jako hymn narodowy funkcjonuje od 1927 roku.

Zobacz także: Co z pieniędzmi dla Polski? Europoseł PO Bartosz Arłukowicz kreśli czarny scenariusz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(94)
adi
12 miesięcy temu
Och. Jacy to patrioci są oburzeni. Osobiście uważam że wystarczy że znam odę do radości przecież jesteśmy jewropejczykami, po co zaśmiecać umysł jakimś hymnem jakiegoś państewka na zadupiu jewropy
OudeeMann
12 miesięcy temu
Przecież to " Janusz" i to " Kowalski". Czyli bezmózg i to "statystyczny". Intelekt go ominął, ale skoro wyznaje zasady PiSu... to znaczy,że za jakiś czas będzie nadal na utrzymaniu podatnika, tylko,że za kratkami :) ps. Przepraszam innych Kowalskich, jeśli poczuli się urażeni.
hihi
12 miesięcy temu
Ten Kowalski to psychopata, nie warto się go o nic pytać
Ola
12 miesięcy temu
Hymn albo śmierć😂
nwbe
12 miesięcy temu
Właściciel pepsi też nie pije swojego produktu tylko robi na nim biznes ale chociaż zna skład
pawel-
12 miesięcy temu
sejm 100 osłów, a senatowi już podziękujemy !
katarzyna
12 miesięcy temu
Niech te pisiory lepiej uwazaja ze wszelkimi zmianami, bo ja sie oscienni sasiedzi wkurza, to zmienia nam granice. Pisze tylko tak na wszelki wypadek.
eeer
12 miesięcy temu
w trw na ulicy legionów 63 w Częstochowie nie zgadzajcie się na pracę w piwnicy wszystko co tam jest wyprodukowane jest dawane na złom specjalnie każą oszczędzać wszystko że to niby produkt drugiej kategorii jak ktoś ma jakie ktokolwiek pojęcie o życiu to sam zauważy że tam coś jest nie tak nie zgadzajcie się na pracę w piwnicy bo to jest bezsens taka praca coś produkować starać się a oni dają wszystko jak leci na hutę i na przetop do wielkiego pieca nie dajcie sobie wmówić że jest inaczej nie dajcie robić z siebie idio tow
okii
12 miesięcy temu
Widać w tej zjednoczonej prawicy sami pseudo patrioci, konta wypchane dolarami ale hymnu nie znają, mógł go o rosyjski hymn zapytać pewnie by wszystkie zwrotki wyśpiewał.
avatar
12 miesięcy temu
Powinno być referendum, ale PIS wie lepiej za suwerena
historyk
12 miesięcy temu
''dał na przykład Bonaparte jak zwyciężać mamy'' a przecież na końcu wszystko przegrał i został zesłany.
Sauron
12 miesięcy temu
Janusz Kowalski. I wszystko w temacie.
kazimierz
12 miesięcy temu
Facet bez wątpienia przeżył jakąś traumę w dzieciństwie.Może go popychali w szkole?może ojciec go lał i mówił do niego po niemiecku..trudno powiedzieć.takie sytuacje lubią się w przyszłości manifestować dziwnym zachowaniem i wypowiedziami.
Jan
12 miesięcy temu
Kto jest głupszy , on czy ci co na niego głosowali?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić