aktualizacja 

Dziwne nagranie Łukaszenki. Nagle pada nazwisko Dudy i Morawieckiego

Co za absurd... Białoruski dyktator, który współodpowiedzialny jest za wojnę w Ukrainie i kryzys energetyczny w Europie, pokazowo rąbie drewno "dla swoich europejskich sąsiadów". Łukaszenka dumnie mówi, że "nie pozwoli im zamarznąć". Na dodatek wymienia nazwiska polskich polityków.

Dziwne nagranie Łukaszenki. Nagle pada nazwisko Dudy i Morawieckiego
Wideo wywołało niesmak (Twitter, Hanna Liubakova)

Aleksander Łukaszenka najwidoczniej uważa, że to on ma pomóc Europejczykom w sezonie zimowym, "aby nikt nie zamarzł". Biuro prasowe dyktatora na Telegramie podzieliło się pokazowym nagraniem, na którym ubrany w strój sportowy Łukaszenka rąbie drewno opałowe.

Łukaszenka rąbie drewno i mówi o Dudzie

Dyktator przekonuje, że "nie pozwoli zamarznąć Europie". - Pomożemy naszym braciom, może oni kiedyś pomogą nam – powiedział Łukaszenka. Na nagraniu mówi, że Europa nie musi wybierać drewna opałowego, bo najważniejsze jest, żeby było ciepło.

Najważniejsze, że w Polsce Duda i Morawiecki nie zamarzają, to nasi sąsiedzi, może się opamiętają – stwierdził potem Łukaszenka.

Dziwne nagranie Łukaszenki wywołało niesmak. - Łukaszenka próbuje flirtować z Zachodem (...) Nie dajcie się nabrać. Jest dyktatorem, który zabijał i torturował obywateli oraz jest współwinny wojny - pisze na Twitterze niezależna białoruska dziennikarka Hanna Liubakova.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Kryzys energetyczny w Europie

Wszystko to na tle kryzysu energetycznego, z którym borykają się europejskie kraju - nie bez udziału Łukaszenki zresztą. Z powodu wojny w Ukrainie, którą wspiera białoruski dyktator, Rosja zadeklarowała, że ​​nie będzie dostarczać gazu do krajów, które podpiszą się pod ograniczeniami cen błękitnego paliwa.

Kryzys energetyczny stale się pogłębia, ponieważ Rosja ogranicza dostawy. Ceny gazu w Europie są około czterokrotnie wyższe niż rok temu, a zbliżająca się niewypłacalność kluczowych firm może spowodować zatrzymanie największej gospodarki Europie - w Niemczech.

Zobacz także: Potężna eksplozja. Ukraińskie wojsko wysadziło rosyjski czołg amerykańskim pociskiem
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić