aktualizacja 

"Elonie Musku napraw nam schody". W Krakowie żartują z wizyty miliardera

32

Reakcja Przemysława Czarnka na wizytę Elona Muska w Krakowie zaskoczyła internautów. Były minister edukacji zwrócił się do miliardera z prośbą o wizytę w więzieniach u Kamińskiego i Wąsika. W ślad za jego wpisem w sieci pojawiły się kolejne "prośby". W jednej z nich autor zwraca się do Muska o naprawę ruchomych schodów w Krakowie.

"Elonie Musku napraw nam schody". W Krakowie żartują z wizyty miliardera
Proszą Elona Muska o naprawę ruchomych schodów w Krakowie (X (dawniej Twitter) wikimedia commons)

Informacja o tym, że Elon Musk odwiedzi w przyszłym tygodniu Kraków rozgrzała opinię publiczną.

Oprócz zdziwienia, że kontrowersyjny miliarder uda się do muzeum Auschwitz-Birkenau, szeroko komentowany był wpis Przemysław Czarnka z prośbą o wizytę miliardera w więzieniach u Wąsika i Kamińskiego.

W reakcji na wpis polityka pojawił się kolejny żartobliwy wpis dziennikarza i publicysty Jakuba Wiecha, który na platformie X zwrócił się do jej właściciela z nietypową prośbą.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ruchome schody jak wodospad. Burza podtopiła stację metra w Waszyngtonie
Drogi @elonmusk słyszałem, że planujesz odwiedzić Kraków. Czy mógłbyś naprawić ruchome schody podczas swojego pobytu? One są nieczynne od wielu lat i już nie wiemy co z tym zrobić - zażartował dziennikarz.

Chodzi o wiecznie zepsute ruchome schody znajdujące się przy rondzie mogilskim w Krakowie. Mieszkańcy nie mogą z nich korzystać od lat, a wpis zamieszczony został po angielsku.

Na reakcje na ten hermetyczny z punktu widzenia mieszkańców Krakowa żart, nie trzeba było długo czekać. "Te schody są symbolem tego miasta jak zamek na Wawelu." - czytamy pod tekstem, a ktoś dodaje:

Nie niszczmy tego pięknego symbolu miasta. To tak jakby w Warszawie zlikwidować Syrenke, albo we Wrocławiu przestały się tramwaje wykolejać.

Nie zabrakło też jednak głosów niezadowolenia sugerujących, że żart nawiązujący do wpisu byłego ministra jest niesmaczny.

Przeczytaj, że Musk przyjeżdża do Krakowa, wstaw żart nawiązujący do naprawiania przez niego najsłynniejszej nienaprawialnej konstrukcji w Krakowie. Czytaj, że śmiejesz się z więźniów politycznych "Na taką miłość nas skazali, taką przebodli nas ojczyzną" - skomentował to sam autor.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić