Wojciech Darewicz| 

Empik zamyka ponad 40 sklepów. Nie tylko on. Powód? Koronawirus

51
Podziel się:

4 maja, kiedy galerie handlowe znów będą działały, nie wszystkie salony Empiku zostaną otwarte. Sieć poinformowała o wypowiedzeniu umów najmu w ponad 40 galeriach handlowych. Straty spowodowane pandemią ogłosiło też LPP. Oznacza to, że zniknie część sklepów takich marek jak Reserved, House, Cropp, Sinsay czy Mohito.

Empik i LPP zamykają sklepy
Empik i LPP zamykają sklepy

Ze względu na pandemię i jej ekonomiczne skutki zarząd Empiku podjął decyzję o odstąpieniu od ponad 40 umów najmu w galeriach handlowych. Oznacza to, że te lokalizacje nie zostaną otwarte 4 maja. Empik nie wyklucza dalszych wypowiedzeń umów w lokalizacjach, w których przy obecnych warunkach najmu prowadzenie rentownej działalności będzie trwale niemożliwe. Obecnie prowadzone są negocjacje w zakresie modyfikacji warunków najmu, odzwierciedlających nową rzeczywistość ekonomiczną" - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Co teraz planuje Empik? Jednocześnie Empik poinformował o odnotowani "trzycyfrowego wzrostu" sprzedaży on-line i digital. Firma zapowiada, że będzie rozwijała się w tym właśnie kierunku.

Koronawirus w Polsce. Znikają sklepy Reserved

LPP, które jest właścicielem Reserved, podjęło decyzję o odstąpieniu od części umów najmu, które były zawarte z galeriami handlowymi. Ma to objąć ok. 30 proc. używanej przez firmę powierzchni handlowych.

Wobec zaistniałych okoliczności spowodowanych pandemią COVID-19 wykonywanie umów, o których mowa na dotychczasowych warunkach jest trwale niemożliwe, co uzasadnia skorzystanie przez LPP z przysługujących uprawnień – napisano w oświadczeniu.

Zobacz także: LPP żegna plastikowe opakowania na rzecz bardziej przyjaznych środowisku

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.
Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić