Wróć na
Wojciech Darewicz
|

Empik zamyka ponad 40 sklepów. Nie tylko on. Powód? Koronawirus

27
Podziel się

4 maja, kiedy galerie handlowe znów będą działały, nie wszystkie salony Empiku zostaną otwarte. Sieć poinformowała o wypowiedzeniu umów najmu w ponad 40 galeriach handlowych. Straty spowodowane pandemią ogłosiło też LPP. Oznacza to, że zniknie część sklepów takich marek jak Reserved, House, Cropp, Sinsay czy Mohito.

Empik i LPP zamykają sklepy
Empik i LPP zamykają sklepy
bCYtmqMR

Ze względu na pandemię i jej ekonomiczne skutki zarząd Empiku podjął decyzję o odstąpieniu od ponad 40 umów najmu w galeriach handlowych. Oznacza to, że te lokalizacje nie zostaną otwarte 4 maja. Empik nie wyklucza dalszych wypowiedzeń umów w lokalizacjach, w których przy obecnych warunkach najmu prowadzenie rentownej działalności będzie trwale niemożliwe. Obecnie prowadzone są negocjacje w zakresie modyfikacji warunków najmu, odzwierciedlających nową rzeczywistość ekonomiczną" - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Co teraz planuje Empik? Jednocześnie Empik poinformował o odnotowani "trzycyfrowego wzrostu" sprzedaży on-line i digital. Firma zapowiada, że będzie rozwijała się w tym właśnie kierunku.

Koronawirus w Polsce. Znikają sklepy Reserved

LPP, które jest właścicielem Reserved, podjęło decyzję o odstąpieniu od części umów najmu, które były zawarte z galeriami handlowymi. Ma to objąć ok. 30 proc. używanej przez firmę powierzchni handlowych.

bCYtmqMT

Wobec zaistniałych okoliczności spowodowanych pandemią COVID-19 wykonywanie umów, o których mowa na dotychczasowych warunkach jest trwale niemożliwe, co uzasadnia skorzystanie przez LPP z przysługujących uprawnień – napisano w oświadczeniu.

Zobacz także: LPP żegna plastikowe opakowania na rzecz bardziej przyjaznych środowisku

bCYtmqMZ

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.
Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bCYtmqNu
KOMENTARZE
(27)
ktoś
5 miesięcy temu
Empik od dawna dogorywa z powodu cen i oferty zaangażowanej politycznie. Ceny najmu też nie pomagają.
Erwin
5 miesięcy temu
Empik był dobry w PRL-u, teraz stał się szpanerski, bardzo drogi.
kiki
5 miesięcy temu
Empik jest drogi ceny kosmosu
bCYtmqNv
jaa
5 miesięcy temu
LPP ,największy syf z marżą 1000%. Dobrze że te szmateksy zamykają.
jarek
5 miesięcy temu
A mnie to wisi i powiewa. Żadnym z tych sklepów nie robiłem zakupów. Rok temu kupiłem w Empiku jakąś książkę, ale i tak wyszło drożej niż w innych e-księgarniach.
Najnowsze komentarze (27)
Kapitan
4 miesiące temu
Jedna z lepszych informacji
AntyPiSSmani
5 miesięcy temu
Ostatni mój komentarz: normalnie nie robiłoby mi różnicy czy zrobię to w sieci czy w sklepie ale jeśli np. chcę kupić gazetę (nigdzie indziej nie mogę dostać) i mam płacić za dostawę tyle samo jeśli nie więcej niż owa gazeta to wolę pójść "z buta" do Centrum Handlowego do EMPiKu i taniej mnie to wyniesie (prasy czytanej on-line nie lubię - nawet, gdyby tytuł, którego szukam dostępny był w tej formie).
AntyPiSSmani
5 miesięcy temu
@Wera Jasne, bo PiSSmani tacy miłosierni że wszystko dają ludziom podczas gdy sami biedują. Polecam lekarza i to jak najszybciej!
AntyPiSSmani
5 miesięcy temu
@ASA I vice versa (i nie ma dla mnie znaczenia, że komentarz nie był do mnie)!
slow-o
5 miesięcy temu
Nabudowali stodół z oknami po całym kraju, a siana brak :|
al bano
5 miesięcy temu
Już dawno rząd miał się pozbyć tego dziadostwa, teraz zrobi to koronawirus. SUPER !!!
asa
5 miesięcy temu
brawo brawo koniec komuszego empiku !
Goldengecko
5 miesięcy temu
Jedynie żal mi tych młodych ludzi którzy stracą pracę
bCYtmqNn
Tomasz
5 miesięcy temu
ZA LPP PŁAKAĆ NIE BĘDĘ NIGDY NIC NIE KUPIŁEM W ICH SKLEPACH
Oszukany
5 miesięcy temu
UWAGA na EMPIK. Ta firma bez żadnego racjonalnego powodu utrudnia zwrot zakupionych produktów odmawiając ich przyjęcia w działających sklepach i zmuszając do wysyłania zwrotów (oczywiście na koszt zwracającego). Powołują się przy tym na swój regulamin, w którym napisano, że zwracać w sklepie można wyłącznie towar kupiony w internecie, a odebrany w sklepie stacjonarnym - jakby to była jakaś merytoryczna różnica czy dany towar kupiony poprzez internet był przesyłany do kupującego, czy przez niego odbierany w sklepie. Ponadto obecnie EMPIK bezzasadnie zablokował możliwosć odbioru osobistego , nawet w działających salonach, więc zmusza klientów do ponoszenia dodatkowych kosztów przy zwrocie oraz, w obecnej sytuacji, świadomie naraża na możliwość zakażenia koronawirusem zmuszając do stania w kolejkach do okienka pocztowego i dodatkowego kontaktu z pracownikiem poczty. Moim zdaniem EMPIK działa na niekorzyść klientów i dziwne, że UOKIK takie postępowanie toleruje.
Zadowolona
5 miesięcy temu
Ceny książek, gier z kosmosu. Niech wam pomogą ci, których tak bardzo broniliście. Oj, oni nie czytają książek.
Niestety
5 miesięcy temu
Wszystko przechodzi na sprzedaż internetową. Galerie to już przeszłość.
haha
5 miesięcy temu
o rety co za strata, Empik był takim dobrym przyjacielem i sponsorem tych wszystkich dziwaków z lgbtq itd.
Dan
5 miesięcy temu
Akurat tęczowego i politycznego empiku wcale mi nie szkoda.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić