Epidemia koronawiura w domu. Czego nie robić na balkonie podczas kwarantanny?

75

Epidemia koronawirusa zmusza większość ludzi do pozostania w domach. Osoby tęskniące za przebywaniem na świeżym powietrzu często spędzają kwarantannę na balkonach. Wiele osób zapomina jednak, że pewnych czynności nie należy tam wykonywać.

Co można robić podczas kwarantanny? Głośne puszczanie muzyki i palenie papierosów na balkonie nie jest wskazane...
Co można robić podczas kwarantanny? Głośne puszczanie muzyki i palenie papierosów na balkonie nie jest wskazane... (East News, JOSEP LAGO/AFP/East News)

Podczas epidemii koronawirusa balkony stały się namiastką spaceru na świeżym powietrzu. To właśnie na nich koncertowały takie osobowości jak uczestnik telewizyjnego show "The Four. Bitwa o sławę" Sami Harb czy artysta Polskiej Opery Królewskiej i Mazowieckiego Teatru Muzycznego Michał Janicki. Poza ciekawymi, kulturowymi wydarzeniami, balkony stały się jednak także źródłem problemów i kłótni między sąsiadami.

Zbyt głośna muzyka

Choć wiele osób spędza kwarantannę w domach, wśród naszych sąsiadów mogą być zapracowani lekarze, pielęgniarki lub sprzedawcy, dla których chwila odpoczynku jest teraz na wagę złota. Wiele osób skarży się na sąsiadów, którzy na balkonach rozstawiają sprzęt grający lub puszczają muzykę na cały regulator.

Niektórym przeszkadzają również głośne, nocne rozumowy. Warto mieć na uwadze, że zachowując się w ten sposób, ingerujemy także w życie innych, którzy również są skazani na przebywanie w czterech ścianach.

Zobacz także: Kwarantanna zaostrzona. Sypią sie kary. Co się zmieniło?

Grillowanie i palenie papierosów

Wiele osób również skarży się na sąsiadów palących papierosy. W polskim prawie nawet w ustawie antynikotynowej nie ma konkretnych przepisów dotyczących palenia papierosów na balkonie. Dlatego wiele wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych uchwala własne zakazy palenia na balkonach, klatkach schodowych czy w piwnicach.

Wiadomo, że więcej osób pali na balkonie w sytuacji, gdy nie może opuścić swojego mieszkania, a egzekwowanie zakazu przez spółdzielnię mieszkaniową jest w praktyce trudne.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić