Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

"Fakty" TVN zmiażdżyły TVP. Jest odpowiedź "Wiadomości"

327

TVP odpowiedziało na reportaż TVN dotyczący działalności Telewizji Publicznej, na którą co roku przeznaczane jest 2 mld złotych. W ostatnim wydaniu wiadomości Maciej Sawicki przytacza m.in. aferę szczepionką na WUM-ie, a sam TVN nazywa stacją polityczną.

"Fakty" TVN zmiażdżyły TVP. Jest odpowiedź "Wiadomości"
TVP odpowiedziało na materiał TVN. (kadr z programu)

W środę "Faktach" wyemitowano materiał na temat działalności TVP. Dziennikarze zaprezentowali, bez zbędnych komentarzy, jakich manipulacje dopuściło się TVP na przestrzeni ostatnich miesięcy. Na odpowiedź Telewizji Publicznej nie trzeba było długo czekać.

"Manipulacja Telewizji TVN"

W piątek na TVP1 i TVP Info pojawił się materiał pt. "Manipulacja Telewizji TVN". Jego autorem jest Maciej Sawicki z TVP. Swój reportaż rozpoczął od krytyki akcji "Media bez wyboru", do której przyłączyło się większość stacji telewizyjnych i portali. Przekazano, że TVN ustawę o opodatkowaniu mediów komercyjnych nazwał "haraczem na media".

Przez cały reportaż podkreślano, że stacja TVN należy do zagranicznej grupy medialnej. Przypomniano także, że tuż po wprowadzeniu szczepień na Covid-19, skorzystała z nich grupa celebrytów i biznesmenów. Podsumowano to słowami: "w kolejkę przed medyków wepchnęli się szefowie telewizji, która niemal codziennie zapewnia, że walczy o samorządność".

Zobacz także: Czarna plansza w TVP przed orędziem Tomasza Grodzkiego. Jarosław Sellin: mała złośliwość
Medykom szczepionki zabrali nie tylko aktorzy i biznesmeni, ale także ważne osobistości TVN. Założyciel TVN Mariusz Walter, dyrektor programowy Edward Miszczak wraz z życiową partnerką czy Katarzyna Kieli - słyszmy w materiale TVP.

Stwierdzono także, że "TVN jest środowiskiem bardziej politycznym niż dziennikarskim". Pokazano także kilka pasków z TVN-u, które miały świadczyć o manipulacjach m.in. z napisami: "Ustawa represyjna", "PiS na wojnie z sędzinami", "PiS chce zastraszać sędziów", "Trybunał Konstytucyjny Julii Przyłębskiej".

Oprócz tego pracownik TVP odniósł się do innych materiałów. Wspomniano o reportażu o urodzinach Hitlera czy materiału dotyczącego promowania Olgi Tokarczuk. Przytoczono także wpadkę dziennikarki TVN, która mówiła o hattrickach Cristiano Ronaldo.

Skąd takie kompromitujące wpadki? Widać, że pracownicy TVN nie cenią swoich widzów, co wprost przyznał Tomas Lis były szef "Faktów" TVN - przekazał Maciej Sawicki.

TVP swój podsumowało całą aferę hasłem: "kto się przezywa, tak samo się nazywa".

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić