aktualizacja 

Fotopułapka nagrała igraszki. Leśnicy się zaśmiewają

52

Pracownicy z Nadleśnictwa Daleszyce opublikowali na swoim profilu na Facebooku ciekawe zdjęcie z fotopułapki. Fotografia szybko stała się prawdziwym hitem w internecie. Niestraszny im był nawet spory mróz!

Fotopułapka nagrała igraszki. Leśnicy się zaśmiewają
Miłosne igraszki borsuków. Nawet mróz im nie przeszkada (Nadleśnictwo Daleszyce, Lasy Państwowe, (Sylwester Szałas))

Leśnicy z Nadleśnictwa Daleszyce pokazali figlujące w nocy borsuki. Nietypowy kadr ze zwierzakami w roli głównej uchwyciła fotopułapka zamontowana na drzewie.

I niech Was nie zwiedzie -5 na termometrze... Borsuki nie dość, że już nie śpią, to "poczuły wiosnę" - napisali rozbawieni pracownicy Nadleśnictwa Daleszyce.

Fotopułapka przyłapała borsuki w lesie. Intymne zabawy zwierząt

Internauci chętnie komentowali i lajkowali zdjęcie baraszkujące pod osłoną nocy borsuków. "Ładnie to tak? Przed kamerami? A jak dzieci pójdą do szkoły i koledzy znajdą zdjęcie rodziców? " - żartował jeden z użytkowników Facebooka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Niespodziewana wizyta u Borsuka. Zabawne nagranie z Bieszczad

Intymne pożycie borsuków niekiedy może być uciążliwe dla okolicznych mieszkańców. Jak pisze National Geographic, zwierzęta te mają naprawdę gorący temperament. Często i namiętnie oddają się figlom.

Samice popiskują, a samce wydają odgłosy będące połączeniem mruczenia z parskaniem, a ich dźwięk niesie się daleko - czytamy w National Geographic.

Borsuk żyje w stadzie. Nie jest samotnikiem

"Borsuk europejski - inaczej jaźwiec (Meles meles) – to gatunek drapieżnego ssaka z rodziny łasicowatych. Biała głowa z czarnymi pasami biegnącymi po boku od nosa, poprzez oczy do uszu, to jego cecha charakterystyczna. Łapy borsuka są uzbrojone w potężne, porównywalne z niedźwiedzimi, pazury, głowa jest mała i nieproporcjonalna do reszty ciała" - czytamy na stronie mlynary.olsztyn.lasy.gov.pl.

Borsuki żywią się przede wszystkim dżdżownicami, ale też grzybami, owocami, czy małymi ssakami. Nie należą do samotników, mają bogate życie rodzinne.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić