o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MMC
|

Franek Broda jest gejem. Siostrzeniec Morawieckiego mówi o relacjach z wujkiem

126
Podziel się

Franek Broda w wywiadzie z portalem "Na Temat" powiedział o tym, dlaczego protestuje przeciwko rządom PiS i kiedy zauważył, że jest gejem.

Franek Broda jest gejem. Siostrzeniec Morawieckiego mówi o relacjach z wujkiem
Franek Broda protestował przed Ministerstwem Edukacji. (PAP)
bECFSmXp

Premier Mateusz Morawiecki ma liczną rodzinę. Ma czwórkę dzieci, trzy siostry. Jednym z jego siostrzeńców jest Franek Broda. 18-letni aktywista, o którym zrobiło się na dniach głośniej z powodu jego udziału w proteście pod Ministerstwem Edukacji. Franek z dwójką znajomych przypiął się do bramy wjazdowej pod budynkiem. W ten sposób chciał wyrazić swój sprzeciw wobec narracji przyjętej przez Przemysława Czarnka.

Franek Broda nie kryje również tego, że jest gejem. W rozmowie z portalem "Na Temat" przyznał, że nie zgadza się z polityką reprezentowaną przez obecny rząd. Podkreślał, że ludzie LGBT nie są ideologią, a społecznością, która zasługuje na szacunek i równe prawa. Opowiedział też w wywiadzie, kiedy zdał sobie sprawę, że jest osobą homoseksualną. Gdy miał 11 lat miał zauważyć, że interesuje się bardziej mężczyznami. Przyznanie się do tego, jak sam opowiada, nie było łatwe. Szczególnie przed rodziną.

bECFSmXr
Kiedy protestowaliśmy przed Ministerstwem Edukacji i Nauki, przykuci do bramy, policja odstąpiła od interwencji, gdy dowiedziała się, że jestem siostrzeńcem premiera. Podejrzewam, że gdyby nie to, to spotkania 20 sierpnia z ministrem Czarnkiem również by nie było. To jest przerażające. Bo co z innymi ludźmi? Co z osobami, które również chciałyby zaprotestować wobec tego co dzieje się w kraju? To jest frustrujące.

18-letni aktywista odniósł się również relacji z wujem. Zarzuca mu się, że mógłby przecież się z nim skontaktować osobiście, by powiedzieć o tym, co sądzi. Jednak Franek Broda zauważył, że relacje rodzinne w tej kwestii nie mają już znaczenia i powinny być odłożone na bok.

Rządowi, ministrom, szefowi partii rządzącej, premierowi powiedziałbym: Pozwólcie ludziom żyć. To, że osoby LGBT chodzą do psychologa nie wynika z tego, że sobie nie radzą ze swoją orientacją - nie radzą sobie z dyskryminacją, z którą na każdym kroku się spotykają - powiedział w rozmowie z Anną Dryjańską Franek Broda.
bECFSmXx
Zobacz także: Rzecznik rządu broni Andrzeja Dudy. "Nie powiedział złego słowa na osoby LGBT"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECFSmXS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(126)
Aniela
miesiąc temu
to jest jak najbardziej zgodne z naturą. Dotyczy 3-5% populacji ludzkiej (ciekawostka taka, że niższe wartości dotycza krajów, gdzie homoseksualizm jest karany, piętnowany). Homoseksualne akty dotyczą tez zwierząt. U ludzi zjawisko to ma swoje podłoże biologiczne-bezdzietny bo homoseksulany wuj/ciotka służyli pomocą w opiece nad bratankami/siostrzenicami i innymi nieletniymi w plemieniu. Proponuję książkę Prof Tulibackiego "Etyka i naturalizm"-poszerzy Ci horyzonty
Zielone jabłk...
miesiąc temu
LGBT się "wypaliło" to trzeba nowego wroga szukać ... teraz Niemcy :-) Pewnie gdyby Niemcy znów wybrali sobie jakieś takie ugrupowanie u nich ala PiS co by chciało znów "podnosić kraj z kolan" i nawiązywać do tradycji to pojawiłoby się takie zagrożenie ... Ale póki co większość Niemców woli zjednoczoną silną Europę, zadają sobie sprawę, że tylko taka wielka organizacja jest w stanie konkurować z potęgami typu Chiny czy USA. A nasi "tradycjonaliści" zamiast zadbać o dobrą pozycję Polski w tej organizacji, starać się w niej odgrywać największą rolę i mieć realny wpływ na przyszłość Europy, wolą znów samotnie wojować z kim się da i liczyć na zamorskich sojuszników ... podobnie jak ci przed wiekiem co szykowali się na wojnę na konikach, gdy świat już inwestował w czołgi, nowoczesne lotnictwo i nową taktykę wojenną typu blitzkrieg a nasi mentalnie w poprzedniej epoce. Jak to się skończyło to wiemy.
Dana
miesiąc temu
Dajcie już spokój, przeżyłam 68 lat i nigdy nie widziałam i nie słyszałam, żeby w Polsce ktoś kogos dyskryminowal, to jest wymysl tych co się chwalą swoja orientacja i chcą zaistnieć w mediach.
bECFSmXT
mjr
2 miesiące temu
Szukasz partnera, że tak głośno chwalisz się swoją orientacją? Kogo to obchodzi?!
abcd
2 miesiące temu
"Obowiązkiem odpowiedzialnych polityków i wychowawców jest uświadamianie młodzieży niebezpieczeństw wynikających z zachowań homoseksualnych. Ma to tyle wspólnego z „dyskryminacją” młodych osób homoseksualnych co informowanie palaczy o niebezpieczeństwie palenia tytoniu." (Gabriele Kuby, Globalna rewolucja seksualna. Likwidacja wolności w imię wolności, s.345)
Jarek
2 miesiące temu
W Polsce prawa są równe dla wszystkich a w domu możesz się rypać nawet z psem nic komu do tego !! więc tak naprawdę o jakie wy prawa walczycie wy kochający inaczej " o śluby o adopcję ?? tego zabrania ludzka etyka i bezpieczeństwo dzieci
Adam
2 miesiące temu
Nie chodzi o to, kto kim jest. Chodzi o to, że polska z PiSem jest i będzie polska, zaś z Tuskiem - niemiecka. Ziemie zachodnie i Mazury zostaną skomunikowane z Niemcami i rozjechane przez Niemcy. Polska stoi przed nowym rozbiorem i poddaniem się Niemcom. Kto przeciwko PiSowi, jest po stronie Niemiec! I taki jest fakt. Nic z wolności lgtb, jeśli polska nie będzie polską.
assasyn
2 miesiące temu
Koledzy mu zakleili usta żeby nie krzyczał podczas penetracji :)
Cgvg
2 miesiące temu
Przede wszystkim jest clwiekiem, a jego preferencje seksualne mnie nie obchodzą, co komu do tego kto z kim śpi, i po co ten chłopak chwali się jakiej jest orientacji, to twoja sprawa chłopie i tyle
...
2 miesiące temu
Brak mi słów kiedy czytam niektóre komentarze. Każdy żyje jak chce, nie można na siłę zmienić komuś orientacji seksualnej prawda?
heteroseksual...
2 miesiące temu
Polska powinna wypłacać odszkodowania środowiskom LGBT za szerzenie nienawiści innopłciowej, za homofobię, rasizm, dyskryminację i przemoc wobec środowisk LGBT. A politycy, przedstawiciele rządu w tym premier i prezydent - za wycieranie mordy tą tematyką, zbijaniem kapitału politycznego na krzywdach LGBT, za szerzenie nienawiści - powinni być odsówani od sprawowanych urzędów, płacić z własnej kieszeni i karani zgodnie z prawem za rasizm itd. Pamiętajcie - póki rządzi pis i jego pachołki, puty w polsce nie będzie demokracji, braterstwa, porządku, niezawisłych sądów, wolnych mediów i normalnych podatków!!!
qwerty
2 miesiące temu
1 List do Koryntian 6, 9-11 :"Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwiążli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego. A takimi byli niektórzy z was. Lecz zostaliście obmyci, uświęceni i usprawiedliwieni w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa".
revol
2 miesiące temu
Jak chłopaczkowi nie pasuje tu być niech popedałuje do Holandii Belgii Niemiec tacy tam mają dobrze
bECFSmXL
fghj
2 miesiące temu
po franku od razu widac ze lubi czyszczenie komina ,ma to wypisane na twarzy
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić