Funkcjonariusze interweniowali dwa razy. Afera w samolocie na Okęciu

Funkcjonariusze z Grupy Interwencji Specjalnych z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie dwukrotnie interweniowali wobec pasażerów zakłócających porządek na pokładzie samolotu.

Funkcjonariusze interweniowali dwa razy. Afera w samolocie na Okęciu
Dwie interwencje wobec osób zakłócających porządek w trakcie rejsu (Licencjodawca)

Pierwsze zdarzenie dotyczyło 35-letniego obywatela Ukrainy, który w trakcie rejsu z Amsterdamu nie wykonywał poleceń załogi, zaczepiał innych pasażerów, a nawet uderzył swojego kolegę.

Po wylądowaniu samolotu, na miejsce udało się czterech funkcjonariuszy Straszy Granicznej, którzy po wylegitymowaniu i pouczeniu mężczyzny o możliwości użycia środków przymusu bezpośredniego w razie nie wykonywania poleceń wydawanych zgodnie z prawem, wyprowadzili go z samolotu udając się do pomieszczeń służbowych, gdzie został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych.

Podróżujący z nim kolega nie wniósł roszczeń na zaistniałą sytuację. Po zakończeniu czynności obywatel Ukrainy opuścił lotnisko.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kielce. Dziecko spacerowało po parapecie.

Kilka godzin później miała miejsce kolejna interwencja, tym razem na pokładzie samolotu lecącego ze Splitu. Funkcjonariusze otrzymali informację od załogi, że podczas lotu jeden z pasażerów zachowywał się agresywnie w stosunku do współpasażerów i personelu pokładowego nie wykonując poleceń załogi statku.

Po przybyciu na miejsce funkcjonariuszy z Grupy Interwencji Specjalnych młody mężczyzna - 32-letni obywatel Polski przeprosił za swoje zachowanie, tłumacząc swoje zachowanie chorobą oraz wysokim stresem związanym z lotem, gdyż była to jego pierwsza w życiu podróż samolotem. Mężczyzna spokojnie opuścił samolot w asyście funkcjonariuszy.

Mężczyzna wyraził skruchę i przeprosił za swoje zachowanie. Tym razem wobec podróżnego zastosowano środek oddziaływania wychowawczego zgodnie z art. 41 kodeksu wykroczeń w formie pouczenia. Po zakończeniu czynności służbowych mężczyznę odprowadzono do wyjścia - relacjonują strażnicy.
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić