aktualizacja 

Generał USA ostrzega. "Narażamy Ukrainę"

Dowódca Pentagonu, generał dywizji Patrick Ryder, powiedział, że w związku z opóźnieniami w amerykańskiej pomocy dla Ukrainy "ryzyko ewentualnej porażki rośnie z dnia na dzień".

Generał USA ostrzega. "Narażamy Ukrainę"
Generał USA ostrzega. "Narażamy Ukrainę" (GETTY, Anadolu)

Na początku roku pojawiły się poważne problemy w finansowaniu pomocy dla Ukrainy od Stanów Zjednoczonych. Administracja USA nie dysponuje obecnie środkami na przekazywanie Ukrainie kolejnych pakietów pomocy wojskowej, ponieważ ustawa przyjęta przez Senat, która przyznaje administracji 60 mld dolarów na ten cel.

Ma to swoje odzwierciedlenie także na froncie, na którym armia Ukrainy nie jest w stanie przejąć inicjatywy na froncie. Z tygodnia na tydzień pojawiają się coraz gorsze informacje.

Ukraińskiej armii zaczyna brakować amunicji artyleryjskiej, co przełożyło się na pogorszenie sytuacji na froncie. Niektórzy europejscy politycy zaczynają bić na alarm. Zagrożenie dostrzegają także politycy ze Stanów Zjednoczonych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Biełgorod w ogniu. Wojna puka do drzwi Rosjan
Oczywiście opóźnienia w zapewnieniu Ukrainie tego, czego potrzebuje, w dalszym ciągu narażają Ukrainę na zwiększone ryzyko. W pełni zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji, wagi i pilności zapotrzebowania na amunicję i inne zdolności. Dlatego ponownie będziemy nadal ściśle współpracować z naszym Kongresem - przyznał generał dywizji Patrick Ryder, cytowany przez "Ukraińską Prawdę".

Generał chwili Ukrainę

Ryder powiedział, że Ukraińcy okazali się "niezwykle odważnymi, odważnymi i innowacyjnymi bojownikami" w walce z rosyjską inwazją.

Podkreślił, że pomimo stopniowych zdobyczy rosyjskich najeźdźców, ukraińscy obrońcy nadal utrzymują linię na dużej części linii frontu.

Nadal widzimy, jak Ukraina utrzymuje się na swoim miejscu. Skupimy się więc na wspieraniu Ukrainy i upewnieniu się, że Rosja nie będzie mogła przejąć większego terytorium. A wtedy, miejmy nadzieję, w przyszłości, Ukraina odzyska swoje terytorium - powiedział Ryder.
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić