Anna Wajs-Wiejacka
Anna Wajs-Wiejacka| 

Giertych zwrócił się do Kaczyńskiego. Chce, żeby podpisał oświadczenie

613

W piątek Jarosław Kaczyński stwierdził, że "w tej chwili Sejm nie istnieje". Jego słowa miały związek z negowaniem przez część polityków i środowiska prawniczego Izby Kontroli Nadzwyczajnej Sądu Najwyższego. Roman Giertych, nawiązując do tej wypowiedzi Kaczyńskiego, poprosił go o podpisanie przygotowanego oświadczenia.

Giertych zwrócił się do Kaczyńskiego. Chce, żeby podpisał oświadczenie
Roman Giertych (PAP, Radek Pietruszka)

Ostatnie wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego odbiły się w mediach szerokim echem. Polityk w rozmowach z dziennikarzami prowadzonych na sejmowych korytarzach zaskoczył stwierdzeniem, że Mariusz Kamiński był torturowany w radomskim zakładzie karnym "na polecenie Donalda Tuska".

Jakby tego było mało, mówiąc o torturach byłego szefa CBA, Kaczyński przywoła przykład swojego krewnego torturowanego przez gestapowców.

Równie duże zdumienie wywołały kolejne słowa prezesa. Jarosław Kaczyński pokusił się o ontologiczne rozważania, których efektem było dość zaskakujące stwierdzenie, że Sejm nie istnieje!

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Kaczyński obraża pacjentów". Poseł żywiony sondą protestuje
Jeżeli Sejm twierdzi, że Izba Kontroli Nadzwyczajnej nie jest sądem, to wybory nie zostały potwierdzone, czyli Sejmu nie ma, a pan Hołownia nie jest marszałkiem Sejmu – powiedział Kaczyński cytowany przez PAP.

Potem prezes PiS stwierdził, że prezydent Andrzej Duda powinien podjąć odpowiednie kroki, które pozwolą wyjść z prawnego chaosu, w jakim się znajdujemy.

Roman Giertych reaguje na słowa Kaczyńskiego. Zaproponował podpisanie oświadczenia

Roman Giertych nie pozostał obojętny wobec słów Jarosława Kaczyńskiego o "nieistnieniu Sejmu". Nawiązując do deklaracji prezesa PiS Giertych zaproponował podpisanie specjalnego oświadczenia, którego treść zamieścił na swoim profilu na portalu X.

Ja, Jarosław Kaczyński zrzekam się mandatu posła X kadencji, gdyż tego Sejmu nie ma - brzmi propozycja Giertycha.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Giertych nie był jedynym politykiem, który skomentował sprawę. Szymon Hołownia w rozmowie z dziennikarzami stwierdził, że słowa Kaczyńskiego to "ważna informacja dla Kancelarii Sejmu, bo może trzeba przestać wypłacać wynagrodzenia". Marszałek Sejmu poradził także prezesowi Kaczyńskiemu, żeby ten "przystopował z metaforami, bo szybko mu ich zabraknie".

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić