Google zaskoczył wszystkich tą decyzją. Użytkownicy się nie spodziewali

80

Google postanowił usunąć reklamy - w newsach, a także pod filmami na YouTube - jednak dotyczy to tylko jednej tematyki. Wszystko z powodu pogarszającej sytuacji na świecie. Na szczęście dzięki takim decyzjom sprawa jest do uratowania! To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Google zaskoczył wszystkich tą decyzją. Użytkownicy się nie spodziewali
Greta Thunberg zapewne jest dumna z decyzji Google'a! (Getty Images, Sarah Silbiger)

Chcesz nagrać filmik na YouTube, albo napisać artykuł o zmianach klimatu, jednak posiłkując się fake newsami, niesprawdzonymi źródłami lub teoriami spiskowymi? W tej sytuacji Google odetnie ci możliwość zarabiania na reklamach.

Jak podaje The New York Times, Google planuje usunąć możliwość zarabiania twórcom na YouTube, a także blogerom czy portalom newsowym, które piszą fake newsy o zmianach klimatu, czy też "zaprzeczają gruntowanemu konsensusowi naukowemu co do istnienia i przyczyn zmian klimatycznych". Te przyczyniają się do pogarszania sytuacji na świecie, która i tak wisi na włosku.

W ostatnich latach słyszeliśmy bezpośrednio od rosnącej liczby naszych partnerów reklamowych i wydawców, którzy wyrazili obawy dotyczące reklam wyświetlanych obok lub promujących nieprawdziwe twierdzenia dotyczące zmian klimatycznych - podaje Google (cyt. przez The New York Times).

Reklamy nie pojawią się więc w filmach, które mówią, że zmiany klimatyczne to "mistyfikacja" lub "oszustwo". W filmach i newsach, przy których wyświetlają się reklamy, nie może być mowy tym, że długoterminowa tendencja do ocieplania się klimatu to wymysł.

Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić