Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Małgorzata Duży
|

Granica polsko-białoruska. 150 km ogrodzenia i drut kolczasty

10
Podziel się:

Na granicy polsko-białoruskiej prowadzone są intensywne działania ochronne. Od państwa Aleksandra Łukaszenki dzieli nas drut kolczasty liczący 100 km. W budowie jest kolejne 50 km. Oprócz tego granicę Polski i Białorusi patroluje Straż Graniczna.

Granica polsko-białoruska. 150 km ogrodzenia i drut kolczasty
Granica polsko-białoruska jest szczególnie dobrze strzeżona (Pixabay)

Opublikowano komunikat Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji dotyczący ochrony granicy polsko-białoruskiej. Wszystko jest przygotowywane na przybycie nielegalnych imigrantów, a mówiąc ściślej — afgańskich uchodźców wojennych.

Łączna długość granicy pomiędzy Polską a Białorusią wynosi 418 km. Jest ochraniana przez 19 placówek Straży Granicznej.

Najbardziej narażony na nielegalne przekroczenie granicy jest odcinek o długość 187 km. Do działań na tym odcinku zostali skierowani dodatkowi funkcjonariusze z innych oddziałów SG oraz tysiąc żołnierzy Wojska Polskiego. Do ochrony granicy Straż Graniczna wykorzystuje techniczne urządzenia obserwacyjne, dzięki czemu może natychmiast reagować na próby nielegalnego przekroczenia granicy - czytamy w komunikacie MSWiA.

Granica jest stale monitorowana przez patrole Straży Granicznej. Oprócz tego wykorzystuje się m.in. wieże obserwacyjne, przenośne kamery termowizyjne i gogle noktowizyjne. Przed nielegalnymi imigrantami postawiono też przeszkodę w postaci drutu kolczastego o długości 100 km.

Priorytetem rządu jest bezpieczeństwo polskich obywateli. W związku z tym osoby, które trafiają do zamkniętych ośrodków, są weryfikowane przez polskie służby pod kątem bezpieczeństwa. W tym czasie jest prowadzone postępowanie w sprawie udzielenia pomocy międzynarodowej bądź deportacji do kraju pochodzenia - czytamy w komunikacie resortu.
Zobacz także: Konflikt z Izraelem. Aleksander Kwaśniewski komentuje
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(10)
wolkar
rok temu
Przecież taką przeszkodę bardzo łatwo pokonać rzucając na druty ciężkie pniaki lub dechy. Tylko solidny płot na co najmniej 4 metry...
Olo
rok temu
Bravo SG ! Bravo Wojsko Polskie! Dobra robota! Dziękujemy za pilnowanie granic RP. Żona już piecze ciasta i podjedziemy do Was z kawą oraz herbatą . Jesteśmy z Wami. Jestesmy wdzięczni!
3456y
rok temu
Zamiast drutu kolczastego snajperzy i regularny odstrzał nielegalsów
kapitan
rok temu
Miny są o wiele tańsze od tysięcy metrów drutu kolczastego i 100% wydajne oczywiście założyć tabliczki ostrzegawcze ,Pole minowe w kilku językach
Sidematic
rok temu
Granica polsko-białoruska jest szczególnie dobrze strzeżona, nielegalnie przekracza ją tylko kilkaset osób miesięcznie.
edi
rok temu
dostarczyc ich tranzytem tam gdzie sa,,mile widziani,,i oplacani pomimo, ze zaden z nich nie pracowal ani jednego dnia !!! dla zadnego spoleczenstwa
edi
rok temu
niedawne to czasy gdy hordy dzikich... corocznie najezdzaly najjasniejsza Rzeczypospolita palac i biorac jasyr
Mało
rok temu
Mur ,pole minowe,a po naszej stronie ludzi z kalachami.
Olo
rok temu
Ale czasy nastały, trzeba budować mur wysoki na 5 metrów i już, co zrobić, trzeba chronić Polskę i Europę przed niekontrolowanym napływem różnej maści osób. A pan Donald jak chce łamać prawo dot. Imigrantów to powiem się wstydzić, niby szef pe a taka anarchię promuje, wstyd, i on chce rządzić w tym kraju ?. Nigdy.
SIEKIEREZADA
rok temu
Mur i pole minowe jeszcze, nue tylko przeciwpiechotne
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić