Halloween jak z horroru. Mężczyzna zabił 13-latka

3

Dramat rozegrał się w Hammond w stanie Indiana. Grupa dzieci i nastolatków świętowała Halloween, pukając do okolicznych domów i prosząc o cukierki. W pewnym momencie ktoś otworzył do nich ogień. Pociski trafiły 13-letniego Thomasa – zginął na oczach swojej ciotki.

Halloween jak z horroru. Mężczyzna zabił 13-latka
Thomas DeLaCruz Jr. zginął na oczach swojej ciotki i przyjaciół. Miał zaledwie 13 lat (Facebook)

W wyniku strzelaniny zginął Thomas DeLaCruz. Napastnik zranił również rówieśnika zmarłego 13-laka. Jeden z ojców, który opiekował się grupą zbierającą cukierki, rzucił się w pogoń za agresorem – okazał się nim być 23-letni Desmond Crews.

Tragiczne Halloween. 13-latek zginął na oczach ciotki i dzieci

Jak podaje New York Post, Desmond Crews usłyszał zarzuty morderstwa oraz usiłowania zabójstwa. 23-latek dowodził, że był tylko jedną z osób, które brały udział w strzelaninie. Crews zeznał, że nie zamierzał otwierać ognia, jednak poczuł się do tego "zmuszony" przez otoczenie.

Strzelanina wybuchła około pół godziny po oficjalnym zakończeniu halloweenowych zabaw, gdy dzieci i opiekunowie wracali do domów. Jasmine Anderson, matka zastrzelonego 13-latka, nie kryje rozpaczy z powodu tragedii.

Był dzieckiem, które bawiło się z innymi dziećmi w "cukierek albo psikus", spacerując pod opieką ciotki. A jakiś (...) chory człowiek postanowił zacząć do niego strzelić – mówiła dziennikarzom Jasmine Anderson (New York Post).
Zobacz także: Zobacz też: Szok w USA. Dwoje dzieci wdało się w strzelaninę z policją

Zgodnie z relacją świadków około pół godziny przed tragedią Thomas DeLaCruz wdał się w dyskusję z dorosłym mężczyzną. Ten miał zagrozić 13-latkowi, że weźmie broń i zastrzeli jego oraz pozostałe dzieci. Zabezpieczono nagrania z monitoringu, na których widać, jak do grupy podjechało auto. Z pojazdu wysiadło 5-6 osób, po czym doszło do oddania strzałów.

Desmond Crews przyznał, że widział upadek zmarłego 13-latka. W trakcie zeznawania przekonywał jednak, że strzelał tylko nad głowami dzieci.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić