Hanna Lis krytycznie o Szymonie Hołowni. Oberwała też Joanna Mucha

6

Szymon Hołownia został ostro skrytykowany przez Hannę Lis. Dziennikarka postanowiła skomentować przyjęcie do ruchu Polska 2050 Ewy Jaszczuk. Oberwała również Joanna Mucha: "wiedziała, ale nie powiedziała".

Hanna Lis krytycznie o Szymonie Hołowni. Oberwała też Joanna Mucha
Szymon Hołownia odpowie Hannie Lis? Dziennikarka nie zostawiła na jego decyzji suchej nitki (AKPA, Baranowski)

Do ruchu Polska 2050, którego założycielem jest Szymon Hołownia, dołączyła Ewa Jaszczuk. Decyzja o przyjęciu radnej Sejmiku Województwa Lubelskiego wzbudziła jednak kontrowersje – w kwietniu 2019 roku, gdy jeszcze przynależała do PSL, zagłosowała za uchwaleniem "strefy wolnej od LGBT" w województwie.

Hanna Lis skrytykowała Szymona Hołownię. Poszło o Ewę Jaszczuk

Trzy tygodnie od głośnego głosowania Ewa Jaszczuk została zaproszona do Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. Tam Przemysław Czarnek, ówczesny wojewoda lubelski, wręczył radnej medal oraz złożył gratulacje. Decyzja Hołowni o przyjęciu do ugrupowania Jaszczuk nie spodobała się m.in. Hannie Lis, która dała temu wyraz na Twitterze.

Hanna Lis skrytykowała nie tylko Szymona Hołownię, lecz także Joannę Muchę. Jak dowodziła, Mucha miała zdawać sobie sprawę z przeszłości Ewy Jaszczuk, a jednak milczała i doprowadziła do transferu lubuskiej radnej do ruchu Polska 2050.

Nowy nabytek Hołowni, radna Ewa Jaszczuk, tak dalece angażowała się w walkę z "ideologią" LGBT, że sam Czarnek przyznał jej za to medale. Posłanka [Joanna – przyp. red.] Mucha, odpowiedzialna za ten cudowny transfer, wiedziała, ale nie powiedziała. Nowa jakość w polityce – napisała Hanna Lis na Twitterze.

Sama Ewa Jaszczuk przyznaje, że głosowanie za "sferą wolną od LGBT" było błędem. Radna wydała oficjalne oświadczenie, w którym podkreśliła, że żałuje podjętej w 2019 roku decyzji, a każdy ma prawo do swobodnego wyrażania poglądów, tolerancji i szacunku.

(...) Każdy ma prawo do swobodnego wyrażania poglądów, tolerancji i szacunku. To głosowanie było błędem i dziś żałuję, że wówczas podjęłam taką decyzję. (...) Mam nadzieję, że swoją postawą w Polska 2050 i zaangażowaniem dam wyraz otwartości i tolerancji na każdego człowieka – podkreśliła Ewa Jaszczuk (Wprost).
Zobacz także: Zobacz też: Szansa na współpracę Hołowni i Tuska? "To rywal, nie wróg"
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić