Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
EKO
|

Hanna Lis krytycznie o Szymonie Hołowni. Oberwała też Joanna Mucha

5
Podziel się

Szymon Hołownia został ostro skrytykowany przez Hannę Lis. Dziennikarka postanowiła skomentować przyjęcie do ruchu Polska 2050 Ewy Jaszczuk. Oberwała również Joanna Mucha: "wiedziała, ale nie powiedziała".

Hanna Lis krytycznie o Szymonie Hołowni. Oberwała też Joanna Mucha
Szymon Hołownia odpowie Hannie Lis? Dziennikarka nie zostawiła na jego decyzji suchej nitki (AKPA, Baranowski)
bEECvEeZ

Do ruchu Polska 2050, którego założycielem jest Szymon Hołownia, dołączyła Ewa Jaszczuk. Decyzja o przyjęciu radnej Sejmiku Województwa Lubelskiego wzbudziła jednak kontrowersje – w kwietniu 2019 roku, gdy jeszcze przynależała do PSL, zagłosowała za uchwaleniem "strefy wolnej od LGBT" w województwie.

Hanna Lis skrytykowała Szymona Hołownię. Poszło o Ewę Jaszczuk

Trzy tygodnie od głośnego głosowania Ewa Jaszczuk została zaproszona do Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. Tam Przemysław Czarnek, ówczesny wojewoda lubelski, wręczył radnej medal oraz złożył gratulacje. Decyzja Hołowni o przyjęciu do ugrupowania Jaszczuk nie spodobała się m.in. Hannie Lis, która dała temu wyraz na Twitterze.

bEECvEfb

Hanna Lis skrytykowała nie tylko Szymona Hołownię, lecz także Joannę Muchę. Jak dowodziła, Mucha miała zdawać sobie sprawę z przeszłości Ewy Jaszczuk, a jednak milczała i doprowadziła do transferu lubuskiej radnej do ruchu Polska 2050.

Nowy nabytek Hołowni, radna Ewa Jaszczuk, tak dalece angażowała się w walkę z "ideologią" LGBT, że sam Czarnek przyznał jej za to medale. Posłanka [Joanna – przyp. red.] Mucha, odpowiedzialna za ten cudowny transfer, wiedziała, ale nie powiedziała. Nowa jakość w polityce – napisała Hanna Lis na Twitterze.
bEECvEfh

Sama Ewa Jaszczuk przyznaje, że głosowanie za "sferą wolną od LGBT" było błędem. Radna wydała oficjalne oświadczenie, w którym podkreśliła, że żałuje podjętej w 2019 roku decyzji, a każdy ma prawo do swobodnego wyrażania poglądów, tolerancji i szacunku.

(...) Każdy ma prawo do swobodnego wyrażania poglądów, tolerancji i szacunku. To głosowanie było błędem i dziś żałuję, że wówczas podjęłam taką decyzję. (...) Mam nadzieję, że swoją postawą w Polska 2050 i zaangażowaniem dam wyraz otwartości i tolerancji na każdego człowieka – podkreśliła Ewa Jaszczuk (Wprost).
bEECvEfi
Zobacz także: Zobacz też: Szansa na współpracę Hołowni i Tuska? "To rywal, nie wróg"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEECvEfC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(5)
kakaduczek
3 miesiące temu
Hołownia to najzwyklejszy katol dążący do totalnego zakazu aborcji metodą "drobnych kroczków" - jak to sam powiedział. Ma za sobą krótki staż w zakonie. Nie spodziewajmy się po nim rozliczania kościelnej pedofilii. Zamiecie pod dywan, tak jak wszyscy hierarchowie. Poza tym zrobi co będzie mógł by kościół katolicki wpływów nie stracił. Zatem taki dobór kadr do ugrupowania jest nieodzowny. A bajeczki, które opowiada - no cóż - bajeczki.
Eryk
3 miesiące temu
Kolejna pomylona jednostka, która wycofuje się z danej oceny wyłącznie dla partyjnego stołka. Jeżeli nie, to generalnie jeszcze gorzej, gdyż jej intelekt nie predysponuje jej do żadnej funkcji publicznej, w sytuacji braku zrozumienia elementarnej różnicy między tolarancją i szacunkiem do drugiego człowieka, a aprobatą dla ideologicznej patologii szerzonej przez dewiację lgbt.
Lila
3 miesiące temu
Chłopie ile dostałeś!kasy Hołownia karjerowicz co ty możesz BREDNIE kopalnie chciałeś zamknąć dopiero by było wszystko drogie was się zamknij biedaku ty do PIS możesz POZAMIATAC
bEECvEfD
Peter
3 miesiące temu
"Błędem" - ktoś, kto pełni funkcje społeczne, a w instytucjach zajmuje stanowiska, nie może popełnić takiego "błędu" - to jest kategoria współczesnej moralności; o błędzie mówić można w kategorii koniunktury politycznej, którą ta pani chyba dobrze wyczuwa. Oby jej intuicja okazała się proroczą...
holek
3 miesiące temu
Holownia bylby najepszym prezydentem
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić