Horror w windzie! Myśleli, że są skazani na śmierć

13

Trzy osoby niemalże utonęły w zalanej przez wodę windzie w Nebrasce. Chwile grozy zostały nagrane kamerą telefonu przez jedną z nich. Na szczęście uwięzionej grupie udało się uciec.

Horror w windzie! Myśleli, że są skazani na śmierć
Winda była zalana wodą (YouTube)

To groźnego incydentu doszło 7 sierpnia w amerykańskim mieście Omaha w stanie Nebraska. Tony Luu i jego dwójka przyjaciół weszli do windy jednego z budynków. Grupa chciała udać się na jak najwyższe piętro, aby obserwować stamtąd zniszczenia spowodowane przez ciągłe gradobicie i gwałtowną powódź. Niestety nie przewidzieli, że żywioł może dotknąć również ich.

Przyjaciele utknęli w windzie po tym, jak woda wdarła się do jej wnętrza z holu. To właśnie wtedy Tony Luu wpadł na pomysł, aby zacząć nagrywać przerażające chwile kamerą swojego telefonu. Grupa zdała sobie sprawę z powagi sytuacji, gdy poziom wody przekroczył wysokość ich żołądków. Na nagraniu widać, jak jedna z kobiet wzywa przez telefon pomoc.

Uwięziony tercet wziął sprawy w swoje ręce jeszcze przed przybyciem służb. Udało im się wyważyć drzwi i uciec z windy, z której wylało się wiele litrów wody. Jej poziom miał już wtedy być tak wysoki, że każda z trzech osób musiała stać na poręczy, aby uniknąć zanurzenia. Na szczęście żaden z uczestników incydentu nie wymagał opieki medycznej.

Omaha została dotknięta w weekend ulewami, które spowodowały powodzie. National Weather Service poinformował, że woda sięgała nawet na wysokość metra i spowodowała w mieście spore zniszczenia. Przeciążony został cały system kanalizacji. Podczas burzy aż 18 tysięcy osób straciło prąd.

Zobacz także: Rekordowa susza zagraża Paranie. Rzeka w Ameryce Południowej osiągnęła niższy poziom wody od 77 lat
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić