Dagmara Smykla| 

Hotele zamknięte w wakacje? Minister unika odpowiedzi

4

Czy pandemia przekreśli wakacyjne plany Polaków? W trakcie środowej konferencji prasowej ogłoszono przedłużenie obowiązujących obostrzeń. Padło też pytanie o restrykcje w kontekście wakacji.

Hotele zamknięte w wakacje? Minister unika odpowiedzi
Wakacje 2021. Rząd odmrozi gospodarkę? (Pixabay)

Czy w wakacje nastąpi "odmrożenie" hoteli? Adam Niedzielski został zapytany przez dziennikarzy o okoliczności, które skłoniłyby rząd do otwarcia branży hotelarsko-gastronomicznej na wakacje. Minister uniknął jednoznacznej odpowiedzi.

Korzystając z tego pytania, bo oczywiście na to pytanie nie można odpowiedzieć jednoznacznie, chciałem pokazać, że nasze doświadczenie pandemiczne pokazuje, że jednak nie kierujemy się zawsze tymi samymi kryteriami - powiedział minister zdrowia.

Niedzielski zaznaczył, że na początku pandemii nowe obostrzenia były konsekwencją wzrastającej liczby dziennych zakażeń koronawirusem. Kiedy wspomniana liczba gwałtownie rosła, rząd najpilniej obserwował samą dynamikę zachorowań na COVID-19. Obecnie natomiast czynnikiem rozstrzygającym jest dostępność tzw. łóżek covidowych i respiratorów.

Adam Niedzielski: Mam nadzieję, że apogeum pandemii mamy już za sobą

Minister studzi jednak entuzjazm. Zastrzegł, że to wcale nie oznacza, że wakacje 2021 roku upłyną pod znakiem poluzowanych obostrzeń i będzie można zapomnieć o pandemii.

Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć, jakie będą kryteria dla tej części gospodarki, która jest związana z sektorem hotelarskim, bo to zależy tak naprawdę od momentu pandemii, w którym będziemy się znajdowali - powiedział szef resortu zdrowia.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić