oprac. Anna Wajs-Wiejacka| 
aktualizacja 

Idzie do więzienia. Waldemar Bonkowski usłyszał prawomocny wyrok sądu

28

Waldemar Bonkowski usłyszał wyrok. Były senator Prawa i Sprawiedliwości został uznany za winnego znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. Sąd drugiej instancji zdecydował o zaostrzeniu kary dla byłego polityka. Orzekł karę bezwzględnego pozbawienia wolności. Wyrok jest prawomocny.

Idzie do więzienia. Waldemar Bonkowski usłyszał prawomocny wyrok sądu
Waldemar Bonkowski usłyszał wyrok bezwzględnego więzienia (PAP)

Były senator Waldemar Bonkowski w drugiej instancji został uznany za winnego zarzucanych mu czynów. Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał byłego polityka na trzy miesiące bezwzględnego pozbawienia wolności i rok ograniczenia wolności polegający na wykonywaniu prac społecznych. Prokuratura domagała się 10 miesięcy więzienia, a adwokat byłego senatora PiS uniewinnienia.

Sąd nie dał wiary wyjaśnieniom Bonkowskiego, który utrzymywał, że był chory i nie miał siły, aby umieścić psa w bagażniku, dlatego zdecydował się przywiązać zwierzę do haka holowniczego i w ten sposób odprowadzić go do domu.

Sędzia Joanna Więckowska w uzasadnieniu do wyroku podkreślała, że o zaostrzeniu kary przesądziły opinie biegłych z zakresu weterynarii, którzy opisali mechanizm śmierci psa polityka, a także opinia behawiorystki, która opisała, jak bardzo cierpiało zwierzę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Strategiczny ruch czy wpadka Dudy? Ekspert: sytuacja nietypowa

Dowody obciążające polityka były niezaprzeczalne. Sąd dysponował nagraniem wideo, na którym widać jak wycieńczone zwierzę biegnie za samochodem. W pewnym momencie pada i jest wleczone po drodze. Polityka nie skłoniły do zatrzymania klaksony jadących za nim samochodów.

Waldemar Bonkowski komentuje wyrok. Mówi o procesie politycznym

Po ogłoszeniu wyroku były senator PiS zdecydował się go skomentować. W rozmowie z obecnymi w gmachu sądu dziennikarzami stwierdził, że proces ma charakter polityczny, a obecność mediów jest na to najlepszym dowodem.

To jest farsa polityczna. Wasza obecność świadczy o tym, że jest to proces polityczny. Podejrzewam, że sąd uległ lewackiemu hejtowi i naciskom. Obawiam się, że w Polsce pod obecnymi rządami standardy sądów w sensie negatywnym przewyższają standardy białoruskie i zbliżają się do standardów północnokoreańskich — stwierdził Bonkowski, cytowany przez portal "Fakt".

Wyrok, który zapadł w piątek 19 kwietnia, jest prawomocny.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić