Mateusz Kaluga
Mateusz Kaluga| 
aktualizacja 

Zapytaliśmy Polaków, ile dają na tacę. "Chodzi o gest"

412

Czy powinno dawać się na tacę w kościele? Jaka powinna to być kwota? Odpowiedzi respondentów, którzy wzięli udział w sondzie o2.pl pokazały duże różnice w podejściu do tego tematu.

Zapytaliśmy Polaków, ile dają na tacę. "Chodzi o gest"
Zapytaliśmy Polaków, czy powinno się wspierać Kościół (WP)

Z sondy przeprowadzonej przez o2.pl wynika, że sprawa Kościoła budzi emocje. Polacy są bardzo podzieleni w sprawie wrzucania pieniędzy na tacę.

Kościół to nasz drugi dom. I tak jak utrzymujemy swój, tak samo powinniśmy utrzymywać Kościół - uważa jedna z pytanych pań.

Z kolei inny pytany przez nas mówił, że nie daje na tacę, bo nie chodzi do kościoła. Jednak według niego, Kościół wystarczająco jest dotowany z pieniędzy publicznych oraz innych źródeł.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Polacy o dawaniu na tacę w kościele
Po co im dawać? Mało mają? Teraz muszę zapłacić 4 tys. zł za przedłużenie dwóch miejsc na cmentarzu - grzmiała kolejna pani.

Jakie kwoty powinniśmy wrzucać na tacę?

W naszej sondzie pytaliśmy osoby w różnym wieku. Jedna z najmłodszych ankietowanych stwierdziła, że powinniśmy wspomagać księży kwotą nawet 50 złotych. - Kościół z czegoś musi się utrzymywać. Potrzebne są środki choćby na remont - mówiła dziewczyna.

Większość naszych respondentów nie precyzuje kwot. Według pytanych, najważniejszy jest gest, dlatego właściwe będzie 5 zł, a nawet 2 zł.

Nasi rozmówcy odpowiedzieli też na pytanie dotyczące "datkomatów", czyli automatów przyjmujących zapłatę kartą. - Jeżeli tak ktoś wprowadził, to może jest to dobre rozwiązanie. Ja się jednak z tym nie spotkałam - powiedziała starsza pani.

Z kolei jedna z młodszych respondentek pochwaliła pomysł "datkomatów", ponieważ według niej "coraz więcej osób odchodzi od gotówki". - To dobre rozwiązanie, ale nie warto odchodzić od tradycji, bo ludzie muszą mieć wybór - kończy.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić