aktualizacja 

"Inwazja nastąpi w 24 godziny". Premier Australii ostrzega przed wojną

Premier Australii Scott Morrison jest przekonany, że pełna inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę nastąpi w ciągu 24 godzin. Australia przygotowała już liczne sankcje dla Rosji.

"Inwazja nastąpi w 24 godziny". Premier Australii ostrzega przed wojną
"Inwazja nastąpi w 24 godziny". Premier Australii ostrzega przed wojną (GETTY, Pool)

Chociaż Australia daleko jest do konfliktu na wschodzie Europy, to nie zamierza bezczynnie patrzeć na akty agresji ze strony Rosji.

Jak podkreśla skynews, Australia będzie solidaryzować się ze Stanami Zjednoczonymi i ich zachodnimi sojusznikami, nakładając surowe sankcje gospodarcze i biznesowe na Rosję po jej wtargnięciu na Ukrainę. Premier Scott Morrison zwołał w środę Komitet Bezpieczeństwa Narodowego, aby omówić kompleksową reakcję Australii na ostatni ruch Kremla.

Morrison powiedział, że Australia "zawsze przeciwstawi się łobuzom" oraz ujawni pakiet sankcji wobec Rosji, wymierzony w jej systemy finansowe i bankowe, a także wszelką działalność gospodarczą między tymi dwoma krajami.

Australia nałoży również zakazy podróżowania i ukierunkowane sankcje finansowe na ośmiu członków Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej.

Nasz rząd nadal ściśle współpracuje z USA, Wielką Brytanią i Unią Europejską oraz innymi rządami, aby zapewnić poważne koszty rosyjskiej agresji - powiedział.

Bez szans na pokój

Scott Morrison poinformował, że jego zdaniem Władimir Putin podjął decyzję o pełnej inwazji na Ukrainę. Jego zdaniem powinno nastąpić to w ciągu 24 godzin.

Rosja jest w szczytowej gotowości do zakończenia inwazji na Ukrainę na pełną skalę i prawdopodobnie nastąpi to w ciągu najbliższych 24 godzin - przyznał w Sydney.
Zobacz także: Młodzi Ukraińcy idą do wojska. "Rosja zrujnowała nam życie"
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić