Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Anna Jankowska
|

Jacek Czaputowicz złożył dymisję

37
Podziel się

Jacek Czaputowicz był do dzisiaj ministrem spraw zagranicznych. To kolejny członek rządu Mateusza Morawieckiego, który w ostatnich dniach rezygnuje ze swojej funkcji.

Jacek Czaputowicz złożył dymisję
(PAP)
bEULYoUR
Minister wcześniej stwierdził, że po wyborach prezydenckich jest dobry moment na zmianę na czele polskiej dyplomacji oraz wyraził przekonanie, że jego następca będzie kontynuował dotychczasową linię i sprzyjał dalszemu umocnieniu pozycji Polski na arenie międzynarodowej - poinformowało MSZ cytowane przez radio Tok FM.

Czaputowicz zapowiedział swoje odejście z MSZ kilka tygodni temu. W trakcie wywiadu dla "Rzeczpospolitej" powiedział, że ma pełnić funkcję ministra do wyborów prezydenckich. Taka miała być jego umowa z Mateuszem Morawieckim.

bEULYoUT

Czaputowicz to kolejny minister, który w tym tym tygodniu odszedł z rządu. W poniedziałek do dymisji podał się wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński, a dzień później szef MZ Łukasz Szumowski. Z Radą Ministrów pożegnała się także wiceminister cyfryzacji Wanda Buk.

Komentatorzy krytycznie odnoszą się do decyzji Czaputowicza. Wielu uważa, że odejście szefa MSZ w obliczu kryzysu na Białorusi nie jest rozsądną decyzją. Podobna krytyka spotkała Szumowskiego za dymisję w trakcie pandemii koronawirusa.

Jacek Czaputowicz kierował MSZ od 2018 roku. Zastąpił na tym stanowisku Witolda Waszczykowskiego. W latach 2017-2018 sprawował funkcję podsekretarza stanu w MSZ.

bEULYoVu
Źródło:
Pilne
KOMENTARZE
(37)
👽👽👽
rok temu
P0 też się rozpada🤩🤣😘
Gfb
rok temu
Gol
nick
rok temu
dlatego mówią, że pis nie dotrwa do kolejnych wyborów zdziwieni? bo ja nie
bEULYoVv
zdziwiony
rok temu
Polacy to dziwny naród, mają wpisane w geny homofobię i antysemityzm (szczególnie ci ze środowisk wiejskich), a klaszczą rządowi, na którego czele stoi człowiek, który oficjalnie przyznał się że ma pochodzenie żydowskie i jego dzieci chodzą do żydowskiej szkoły.
realist
rok temu
Minister zdrowia zrezygnował i od razu chorych ubyło. Przecież dobra zmiana na tym polega aby było lepiej a nie gorzej każdego dnia. Kurskiego zrobić ministrem zdrowia a Holecką głównym inspektorem sanitarnym i za dwa dni wirus pójdzie w diabły. Jajogłowego zrobili ministrem, naiwniaki, on tylko narzekać potrafi. Niech leczy krosty i strupy a nie za poważną robotę partyjną będzie się brał.
anty
rok temu
Kiedy Kaczyński?
asd
rok temu
A może Ci co mają godność i szanują siebie po prostu nie chcą dalej brać udziału w tej farsie ?
👽👽👽
rok temu
Ja też się podałem do dymisji i co z tego🤣
dość...
rok temu
Tylu ministrów podało się do dymisji ,co to oznacza? - OGROMNE ODPRAWY ,tak można żyć
ghghff
rok temu
O co w tym pilnego . Ten minister zapowiadał przed wyborami prezydenckimi , że odejdzie . Czego tu się dziwić . Nikt wiecznie ministrem nie będzie.
AAAAAAA
rok temu
Kieszenie pełne, spokojnie można odejść.
Gość
rok temu
Szkoda, fajny był.
drom
rok temu
zasłona dymna przed jakąś na prawdę grubą sprawą; tak samo jak ustawa o podwyżkach dla posłów ... ciekaw jestem co pod osłoną tego zamieszania przepchnięto w innych głosowaniach ...
bEULYoVn
gjkj0
rok temu
żaden ze zdymisjonowanych dygnitarzy z pewnością sobie w dalszym życiu krzywdy nie zrobi, spokojna głowa. już czekają na nich inne stanowiska...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić