Jakubiak wieszczy upadek rządu. "Aroganckie i agresywne zachowania"

34

Poseł Kukiz'15, Marek Jakubiak, w środowych "Aktualnościach dnia" na antenie Radia Maryja skomentował najnowsze wydarzenia polityczne. W jego ocenie zarówno Mariusz Kamiński, jak i Maciej Wąsik są aktywnymi posłami. Przewiduje ponadto przedwczesny koniec rządu Donalda Tuska.

Jakubiak wieszczy upadek rządu. "Aroganckie i agresywne zachowania"
Marek Jakubiak (Licencjodawca, Andrzej Bugajski)

W audycji "Aktualności dnia" w Radiu Maryja, Marek Jakubiak odniósł się do sporu dotyczącego Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. W jego ocenie, politycy PiS są aktywnymi posłami, a za zamieszanie z tym związane winą obarcza aktualny rząd.

Oni są posłami. Natomiast ich sytuacja prawna jest jak lustro Rzeczypospolitej. Sędziowie nie uznają sędziów, posłowie posłów, prokuratorzy prokuratorów - grzmiał.
Rząd Donalda Tuska doprowadził do sytuacji, w której obecnie mamy dwie Polski. Jedna jest oparta o konstytucję, a druga o uchwały i widzimisię. Nie można powoływać się na opinie kolegów, nawet jeżeli mają tytuły profesorskie. Konstytucja jest konstytucją - twierdził Jakubiak.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Tłit - Marek Jakubiak

W jego ocenie prezydent został wciągnięty "w pułapkę" związaną z ułaskawieniem wspomnianych polityków:

Przy sprawie Macieja Wąsika i Mariusza Kamińskiego wciągnięto prezydenta w pułapkę, żeby go ośmieszać i mówić, że poprzednie ułaskawienie było niezgodne z prawem - mówi poseł Kukiz'15.

Nowy rząd nie dokończy kadencji? Tak twierdzi Jakubiak

Marek Jakubiak zdecydowanie krytykuje także działania rządu Donalda Tuska. W jego ocenie, politycy koalicji rządzącej powinni pamiętać, że władza jest dana przez obywateli na określony czas. Sugeruje także, że rząd nie będzie mógł liczyć na pełną kadencję.

Donald Tusk powinien wiedzieć, że dzisiaj mieczem walcząc, od miecza może zginąć. Niech wszyscy rządzący mają z tyłu głowy, że takie sytuacje historia określała stwierdzeniem "oko za oko, ząb za ząb". Żeby nie było tak, że bumerang do nich wróci ze zdwojoną siłą. Adam Bodnar, Bartłomiej Sienkiewicz, Donald Tusk, Barbara Nowacka – oni wszyscy poszli o jeden krok za daleko (...) Ich aroganckie i agresywne zachowania spowodują, że Donald Tusk nie będzie mógł liczyć na pełną kadencję - twierdzi Jakubiak.

Przypomnijmy, że koalicja rządząca stoi na stanowisku, iż Wąsik i Kamiński ze względu na prawomocny wyrok posłami nie są.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: ACG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić