Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...

Jarosław Jakimowicz zdecydował. Jedzie nieść pomoc uchodźcom na granicy

180

Jarosław Jakimowicz podzielił się z internautami swoją decyzją. Aktor i dziennikarz TVP poinformował w mediach społecznościowych, że zamierza spotkać się z uchodźcami, którzy pozostają przy polskiej granicy. Jak zapewnia, będzie udzielał im pomocy.

Jarosław Jakimowicz zdecydował. Jedzie nieść pomoc uchodźcom na granicy
Jarosław Jakimowicz chce pomóc uchodźcom. Pokazał przygotowaną torbę (PAP, Rafał Guz)

Aktor opublikował na Instagramie zdjęcie, na którym pozuje z torbą zarzuconą na ramię. Jakimowicz poinformował w opisie, że ma w niej rzeczy potrzebne uchodźcom przebywającym na polskiej granicy i właśnie rusza w podróż, aby im pomóc.

Wszystko, co niezbędne, według niektórych ograniczonych, żeby nieść pomoc uchodźcom na granicy. Mam i jadę – napisał Jarosław Jakimowicz na Instagramie.

Jarosław Jakimowicz chce pomóc uchodźcom. Internauci podzieleni

Obserwatorzy konta Jarosława Jakimowicza przyjęli jego wiadomość entuzjastycznie. Nie brakowało wyrazów uznania pod adresem aktora. Nie wszyscy jednak byli zadowoleni, że Jakimowicz zamierza wesprzeć uchodźców.

Ja zawsze wiedziałam Jarku, że masz dobre serce.
(...) Oni nie potrzebują od nas koca i czekolady, tylko przemyślanych działań długofalowych. Bez znajomości języka, wykształcenia i tym podobne będą się tworzyć bieda-getta. Jaka to jest pomoc? – komentowali zdjęcie Jakimowicza użytkownicy Instagrama.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Jarosław Jakimowicz już wcześniej poruszał temat uchodźców. Aktor wzbudził kontrowersje, gdy w programie "W kontrze" w Telewizji Polskiej krytykował Afgańczyków przebywających przy granicy w Usnarzu Górnym za to, że bezskutecznie proszą o azyl na terenie Polski, zamiast przenieść się na Białoruś.

Odruchem naturalnym człowieka w tego typu sytuacji, mi jeśli brakowałoby mi jedzenia, wody, to bym wstał, machnął ręką i sobie poszedł. Nie uczestniczyłbym dłużej w tym cyrku. Poza tym oni są po stronie białoruskiej, więc to do Białorusinów wołajcie, żeby im tam pomogli – dowodził Jakimowicz w programie "W kontrze".
Zobacz także: Zobacz też: Jarosław Jakimowicz znów pod lupą mediów
Autor: EKO
Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
Kapelusz Melanii zatrzymał Donalda Trumpa. To nie mogło umknąć mediom
Egzotyczny przysmak pełen zdrowia. W Polsce jest mało znany
Carlo Ancelotti odejdzie z Realu Madryt. Nazwisko następcy coraz bliżej
Nowa era w Formule 1. Lewis Hamilton zaczyna pracę w Ferrari
Rosjanie zmęczeni wojną z Ukrainą. Ten sondaż to cios dla Putina
Zwyczaje i symbolika zaprzysiężenia prezydenta USA
"Nie mam nadziei". Amerykanie nie kryją obaw przed powrotem Trumpa
Nie żyje 28-letnia Sara. Przez lata dzielnie walczyła z rakiem jajnika
Syn Trumpa podjął decyzję. Melania mówi wprost
Tak wykorzystasz ziemniaki. Pomysł na tani i szybki obiad
Zagotowała się. Tym zdjęciem rozpętała burzę w sieci
800+ tylko dla pracujących Ukraińców? PiS składa propozycję
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić