o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Jarosław Kaczyński pokazał swoją emeryturę. Polacy mogą mu tylko pozazdrościć

118
Podziel się

Prezes Prawa i Sprawiedliwości przedstawił oświadczenie majątkowe. Okazało się, że Jarosław Kaczyński posiada znaczne oszczędności. Ma również kilka źródeł utrzymania, wśród których są m.in. emerytura oraz dieta poselska.

Jarosław Kaczyński pokazał swoją emeryturę. Polacy mogą mu tylko pozazdrościć
Prezes Prawa i Sprawiedliwości przedstawił oświadczenie majątkowe za 2019 rok (PAP, Wojtek Jargiło)
bEDfKfvV

Oświadczenie zostało opublikowane na oficjalnej stronie Sejmu. Jak podaje Wirtualna Polska, w 2019 roku Jarosław Kaczyński rozstał się z działalnością spółki Srebrna.

Oświadczenie majątkowe Jarosława Kaczyńskiego. Ile pieniędzy ma prezes Prawa i Sprawiedliwości?

Jak wynika z treści oświadczenia, Jarosław Kaczyński posiada oszczędności w wysokości 104 tysiące złotych. W porównaniu do ubiegłego roku prezes PiS zdołał odłożyć 21,3 tys. złotych.

bEDfKfvX

Z tytułu poselskiego uposażenia Jarosław Kaczyński otrzymał 94,2 tys. uposażenia. Dostał także 30 tysięcy złotych zwolnionej z podatku diety poselskiej. Na konto prezesa PiS regularnie wpływa także emerytura w wysokości 6,9 tys. złotych miesięcznie (rocznie 82,8 tys. zł).

Zobacz także: Zobacz też: Wybory 2020. Adam Bielan: Jarosław Kaczyński aktywny w kampanii

Jarosław Kaczyński jest również obarczony kredytem. Gwarancję ubezpieczenia stanowi dom kredytobiorcy, a politykowi zostało do spłacenia jeszcze 107 tys. złotych.

bEDfKfwd

Prezes PiS ma kredyt w Krajowej Spółdzielczej Kasie Oszczędnościowo-Kredytowej SKOK. Jako uzasadnienie jego zaciągnięcia podał konieczność opieki nad chorą mamą oraz koszty związane z jej upamiętnieniem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDfKfwy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(118)
żołnież wolno...
7 miesięcy temu
kiedy ten oszust jarosław kaczyński ( zapamiętajcie go)zapłaci za projekt dwóch wież , i oto on chodzi do kościoła i się modli , chyba tylko po to , żeby nikt więcej o to nie zapytał .
jamno272
7 miesięcy temu
proszę o wytłumaczenie , jak taki jarosałw Kaczyński dostaje ta dużą emeryturę . ile musiał zarabiać ile lat i gdzie , żeby teraz dostawał tak dużo . Moja żona pracowała 35 lat jako specjalista psychiatra , gdzie ratowała życie i zdrowie , gdzie narażała swoje życie , ( była duszona i atakowana przez chorych psychicznie itp) teraz otrzymuje , 2500 zł miesięcznie. Moim zdaniem jest to kpina i brak szacunku dla ludzi uczciwych .
Gosc
11 miesięcy temu
Niech Ma nawet 2x tyle ale Niech wreszcie idzie na emeryture .
bEDfKfwz
gfx
rok temu
Dajcie już spokój z tym Kaczyńskim. Nie wkurzajcie ludzi ! Mafiozo niszczący i paraliżujcy nasze państwo i nasze spoeczeństwo, po to demoluje bykorzystać ze specjalnych przywilejów i bezkarności.
777
rok temu
to nie ma zawieszonej emerytury skoro zarabia wiecej jako posel....
qaqa
rok temu
Kiedyś ktoś to ustalił a Ci zamiast to zmienić dalej żerują. Rozumiem, że jest to wysoka funkcja Państwowa i nie można mieć 2 tys na mc, ale 20-30?Bez podatku? Zawsze zagadką było, że co drugi poseł ma tys euro, 10 tys zł, tys dolarów, auto za 30-60k, dom i działki warte 6mln...co nie wygodne to wpisują, że kupione przed mianowaniem na posła i każdy dobry Samarytanin zostawił robotę za 100k na mc dla biednej diety w wysokości 20k...Jedna stawka dla wszystkich 10tys bez ulg,dodatków premii z 400 sejmowców zostałoby 10
Marecki
rok temu
Przykra sprawa, jeśli weźmiemy pod uwagę emeryturę zwykłych zjadaczy chleba!!!
Hubert
rok temu
A ciekawe ile ukrywają majątku przed nami. Jak Trzaskowski wygra to już nie będzie im tak łatwo machlojek robić
Nedwed
rok temu
Życzę jemu emerytury dezubekizacyjnej. 1060 pln. Niech sprawdzi jak przeżyć. Ale oliwa sprawiedliwa.. Poczekajmy.
Zbych
rok temu
Chłopina cały czas pracował to mu się należy.
PiS
rok temu
POLSKA TO PAŃSTWO WOLNOŚCI SŁOWA TO CZEMU KASUJECIE WYPOWIEDZ. Czyli widać tak naprawdę ile emeryt może dostać emerytury. Inni Emeryci nie mają tak dobrze jak on jak i inni posłowie. Ludzie nie z rządu mają o wiele niższe emerytury i nie dostają dodatkowych diet zwolnionych od podatku. A wysokość emerytury ta to skąd się wzięła. Jak tak mówią żeby każdy dostawał po równo to niech tak będzie. Co on takiego robił, że dostaje taką emeryturę? Racja rządzący zarabiają dużo i przez to pensje nie są liczone jako podstawa typu 2600 zł tylko 8/10 tysięcy. Więc i emerytura jest większa. Niech zejdą do 2600 zł to wtedy będziemy widzieć, że coś robią.
Prawo i Spraw
rok temu
NIE KASUJCIE WYPOWIEDZI, PRZECIEŻ ŻYJEMY W PAŃSTWIE WOLNYM. Czyli widać tak naprawdę ile emeryt może dostać emerytury. Inni Emeryci nie mają tak dobrze jak on jak i inni posłowie. Ludzie nie z rządu mają o wiele niższe emerytury i nie dostają dodatkowych diet zwolnionych od podatku. A wysokość emerytury ta to skąd się wzięła. Jak tak mówią żeby każdy dostawał po równo to niech tak będzie. Co on takiego robił, że dostaje taką emeryturę? Racja rządzący zarabiają dużo i przez to pensje nie są liczone jako podstawa typu 2600 zł tylko 8/10 tysięcy. Więc i emerytura jest większa. Niech zejdą do 2600 zł to wtedy będziemy widzieć, że coś robią.
pzt
rok temu
naród rozliczy
bEDfKfwr
Skok małysza
rok temu
POZAZDROSCIC.lexsus kita.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić