Jarosław Kaczyński spotkał się ze swoimi sympatykami. Oto, co mówili wyborcy

480

Trwają objazdy polityków Prawa i Sprawiedliwości po kraju. W ramach jednego z nich – w Opocznie – prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkał się ze swoimi wyborcami. Redakcja "Faktu" zapytała mieszkańców o wrażenia.

Jarosław Kaczyński spotkał się ze swoimi sympatykami. Oto, co mówili wyborcy
Trwają objazdy polityków Prawa i Sprawiedliwości po kraju. W ramach jednego z nich – w Opocznie – prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkał się ze swoimi wyborcami (PAP, Marian Zubrzycki)

Do Opoczna (woj. łódzkie) zawitał sam prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Wizyta Kaczyńskiego spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców i wywołała wiele emocji. Prezes PiS odniósł się m.in. do informacji o śmierci rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego i skrytykował opozycję.

Spotkanie z mieszkańcami Opoczna odbyło się w piątek 16 lutego pod hasłem "#BudujmyWspólnie". Jarosław Kaczyński odniósł się do działań opozycji, krytykując jej działania i wytykając brak realizowania obietnic wyborczych.

- Zadaniem rządu jest budowanie, tworzenie sztafety, gdzie pewne rzeczy się zmieniają, bo to, że partie przy władzy się zmieniają w demokracji, to coś normalnego, ale jest pewna linia - można ją określić jako sztafetę, sztafetę w pracy dla Polski. Trudno mówić o tej sztafecie, niestety można spokojnie powiedzieć, że ten bieg został przerwany. Że zamiast budowy mamy likwidację. Że zamiast prawdy (...), mamy kłamstwo, oszustwo - mówił Jarosław Kaczyński.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kaczyński musi sprzedać dom? Ostry głos z rządu

Kaczyński wspomniał także o śmierci Aleksieja Nawalnego. - Niewątpliwie został zamordowany i ja bym bardzo państwa prosił, żeby państwo ten kolejny akt zbrodniczy ze strony Putina widzieli w szerszym kontekście. Także w kontekście wydarzeń z 10 kwietnia 2010 roku. Żeby państwo wiedzieli, że ten człowiek się mści i jest gotów na wszystko - odniósł się do śmierci rosyjskiego opozycjonisty prezes PiS.

Na spotkanie z prezesem PiS przybyło wielu mieszkańców Opoczna. Dziennikarze "Faktu" zapytali ich o odczucia. Nie brakowało głosów poparcia dla Kaczyńskiego i Prawa i Sprawiedliwości. Rozmówcy podkreślali, że mają nadzieję, iż PiS wróci do władzy.

- Żeby to dobro wygrało, żeby zwróciło to, co było, bo naprawdę żeśmy byli tak jak u Pana Boga za piecem i chciało się wszystkiego, a teraz to ręce załamane - mówiła jedna z mieszkanek dla "Faktu".

- Mamy nadzieję, że wszystko wróci do normy. Boimy się o swoje bezpieczeństwo. Że emigranci mogą zalać Polskę. A teraz to szczęśliwie się żyło, spokojnie - dopowiadała inna.

Mieszkańcy komentowali także wiek Kaczyńskiego. - To doświadczenie. Trzeba sobie wyrobić i zdrowie, bo w tym wieku to naprawdę nie każdy może je mieć. A pan prezes dzięki Bogu jeszcze ma - podkreślił jeden z mieszkańców regionu.

Autor: PAA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić