Jeff Bezos wydał 500 milionów na jacht. Jest tam nawet lądowisko

95

Jeff Bezos stał się posiadaczem najprawdopodobniej najbardziej wypasionego superjachtu na świecie. Jest tam nawet jacht pomocniczy i lądowisko dla helikopterów. Cena? Z kosmosu!

Jeff Bezos wydał 500 milionów na jacht. Jest tam nawet lądowisko
Jeff Bezos. (Getty Images)

Jeff Bezos to założyciel Amazona i najbogatszy człowiek na świecie. Jego majątek obecnie szacowany jest na 191 miliardów dolarów. Wzbogacił się niesamowicie podczas pandemii, gdy ludzie podczas lockdownu masowo zaczęli kupować najpotrzebniejsze rzeczy przez internet.

Mając tyle pieniędzy można pozwolić sobie na mniejsze i większe szaleństwa. Bezos stał się właśnie posiadaczem najprawdopodobniej największego, najbardziej wypasionego jachtu na świecie. Kosztował on 500 milionów dolarów, a czas oczekiwania po złożeniu zamówienia wyniósł dwa lata.

Opracowany został przez holenderskiego producenta jachtów Oceano, nosi nazwę projektu Y721. Ma kilka pokładów, trzy maszty i prawie 128 m długości. Znajduje się tam też jacht pomocniczy i lądowisko dla helikopterów. Póki co zdradzono niewiele szczegółów na temat tego superjachtu. Gotowy do wypłynięcia na wody będzie już za miesiąc. Na pewno, gdy już stanie na wodzie, nie obejdzie się to bez echa.

Zobacz także: Wejście Amazona do Polski. "Część firm upadnie"
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić