Jest decyzja władz. Ruch graniczny z Białorusią zawieszony

483

Od godziny 7 rano we wtorek ruch graniczny na przejściu w Kuźnicy zostanie zawieszony. Decyzję podjęto po poniedziałkowych próbach sforsowania granicy przez setki migrantów. To był najtrudniejszy dzień dla służb od kilku miesięcy.

Jest decyzja władz. Ruch graniczny z Białorusią zawieszony
Ruch graniczny na przejściu w Kuźnicy zostanie zawieszony (PAP, Artur Reszko)

W poniedziałek setki migrantów próbowały forsować polsko-białoruską granicę. Służby, by powstrzymać atak, użyły m.in. gazu pieprzowego. To był zdecydowanie najtrudniejszy dzień dla polskich służb od początku tzw. kryzysu na granicy z Białorusią.

Migranci próbowali sforsować granice, niszcząc zabezpieczenia i atakując polskich funkcjonariuszy. Służbom MSWiA i żołnierzom udało się zatrzymać pierwszą masową próbę sforsowania granicy.

Sytuacja w tym rejonie jest jednak tak napięta, że od wtorku, od godz. 7 rano do odwołania zawieszony zostanie ruch graniczny na drogowym przejściu w Kuźnicy.

W związku z sytuacją na granicy polsko-białoruskiej, od jutra, tj. 09.11, od godz. 7.00 rano będzie zawieszony ruch graniczny na drogowym przejściu granicznym w Kuźnicy. Podróżni powinni się kierować na przejścia graniczne w Terespolu i Bobrownikach - przekazała na Twitterze Straż Graniczna.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Duda dziękuje innym krajom

Poniedziałkowego wydarzenia w Polsce wywołały lawinę komentarzy na świecie, także wśród najważniejszych osób w Unii Europejskiej. Głos w mediach społecznościowych zabrał również prezydent RP - Andrzej Duda.

Dziękuję prezydentom Litwy, Gruzji, Łotwy, Estonii i Ukrainy, a także liderce demokratycznej Białorusi Swiatłanie Cichanouskiej, za pełne wsparcie i zrozumienie. Broniąc naszych granic, bronimy Europy - czytamy.
Zobacz także: Pracodawca dowie się, czy jesteś zaszczepiony. "To ułatwi funkcjonowanie na rynku"
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić