Joe Biden nagle zaczął mówić do Agaty Dudy. Niesamowite słowa!

Przy okazji wizyty w Polsce Joe Biden zwrócił się do pierwszej damy Agaty Dudy. Doszło do tego w trakcie przemówienia amerykańskiego prezydenta w ogrodach Zamku Królewskiego w Warszawie. Padły przepiękne słowa!

Joe Biden nagle zaczął mówić do Agaty Dudy. Niesamowite słowa!
Agata Kornhauser-Duda, Joe Biden (PAP)

Joe Biden podczas przemowy w ogrodach Zamku Królewskiego nawiązywał do wojny w Ukrainie. Zwracał uwagę na postawę Polski wobec koszmaru, jaki spotkał naszych wschodnich sąsiadów. Dziękował całemu krajowi za pomoc uchodźcom i za wszelkie inne gesty względem Ukrainy.

W obliczu okrutnego bombardowania przez Rosję stoimy za milionami uchodźców tej wojny, którzy znaleźli gościnę w USA i Europie, szczególnie tu - w Polsce. Zwykli ludzie w całej Europie zrobili, co mogli, aby pomóc. I robią to nadal - mówił Joe Biden.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo...

Zobacz także: To musi widzieć Putin. Biden "podkreślił świętość"

Nagle Biden zaczął mówić o pierwszej damie RP. Zwrócił się do Agaty Dudy, która przemówienia Bidena słuchała u boku swojego męża.

Polski biznes i społeczeństwo obywatelskie, w tym pierwsza dama Polski, która jest tu dziś wieczorem, przewodzili z sercem i determinacją, pokazując wszystko, co dobre w ludzkim duchu. Pierwsza damo, kochamy panią - zaznaczył prezydent USA.

A potem zwrócił się jeszcze do wszystkich Polaków. - Dziękuję wam wszystkim - powiedział Joe Biden.

Dlaczego Agata Kornhauser-Duda nie uczestniczyła w powitaniu Joe Bidena?

Pierwsza dama RP nie uczestniczyła w powitaniu Joe Bidena, który do Polski nie zabrał również swojej małżonki Jilll Biden. - A to oznacza, że jeśli do Polski nie przybyła pierwsza dama USA, to i nasza prezydentowa nie wzięła udziału np. w oficjalnym powitaniu - zauważa "Super Express".

Dziennik przytacza ważny fragment artykułu "O potrzebie regulacji statusu prawnego małżonka Prezydenta RP" Aleksandra Szydzika. - Małżonek Prezydenta RP bierze także udział w przyjmowaniu delegacji zagranicznych w kraju - jego obecność jest wymagana, gdy gość składa wizytę z małżonkiem. Wówczas ustala się program własny dla obu małżonków, który wiąże się z zainteresowaniami małżonka gości. W innym przypadku obecność ta nie jest wymagana - czytamy.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić