Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA
|

Kanada. Politycy wyjeżdżali na wakacje w trakcie pandemii

1
Podziel się

Premier kanadyjskiej prowincji Alberta zwolnił szefa sztabu, przyjął dymisję jednego z ministrów oraz zdegradował pięciu innych pracowników. Okazało się, że politycy wyjeżdżali na potajemne wakacje w trakcie pandemii.

Kanada. Politycy wyjeżdżali na wakacje w trakcie pandemii
(Getty Images)
bETOlkkB

Poniedziałek w Kanadzie upłynął pod znakiem dymisji i zwolnień polityków. Na jaw wyszła długa lista osób, które w trakcie pandemii potajemnie wyjeżdżały z kraju, jednocześnie prosząc obywateli, aby pozostali w domach.

Politycy na potajemnych wakacjach

Konserwatysta Dawid Sweet zrezygnował z funkcji szefa komisji etyki Izby Gmin po tym jak okazało się, że był w USA na wakacjach. Inny konserwatysta Ron Liepert miał również udać się do USA w sprawie "niezbędnych napraw" w swoim domu.

bETOlkkD

Siedmiu członków rządu prowincji Alberty zostało ukaranych za wyjeżdżanie na wakacje poza Kanadę. Premier Alberty Jason Kenney zwolnił szefa sztabu i przyjął dymisję ministra ds. miejskich. Kenney zdegradował również pięciu innych członków swojej Partii Konserwatywnej (UCP) za zagraniczne loty, do których dochodziło pod koniec 2020 roku.

Zobacz także: Zakopane puste jak nigdy. "W tym roku słabiej niż poprzednio"

Minister finansów Ontario Rod Phillips poleciał w grudniu na karaibską wyspę St. Barts. Mimo to na Twitterze pojawiały się przygotowane wcześniej wpisy i zdjęcia dokumentujące jego działania w Kanadzie. Phillips w sierpniu był także na wakacjach w Szwajcarii i rzekomo się z tym nie ukrywał. W ostatni dzień grudnia Phillips podał się do dymisji.

bETOlkkJ

Lista polityków, którzy wyjeżdżali w trakcie pandemii jest długa i ciągle wychodzą na jaw nowe nazwiska. Większość osób zaprzecza jakoby byli na wakacjach i podaje powody swoich wojaży m.in. odwiedziny u rodziny, pogrzeby czy niezbędne remonty w swoich zagranicznych posesjach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETOlkle
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1)
Ania
11 miesięcy temu
U nas też były juz minister zrobił sobie wakacje no i co? Sama enterem byłam w Bułgarii, jak można było latać to czemu miałam nie korzystać?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić