aktualizacja 

Kanada. Politycy wyjeżdżali na wakacje w trakcie pandemii

1

Premier kanadyjskiej prowincji Alberta zwolnił szefa sztabu, przyjął dymisję jednego z ministrów oraz zdegradował pięciu innych pracowników. Okazało się, że politycy wyjeżdżali na potajemne wakacje w trakcie pandemii.

Kanada. Politycy wyjeżdżali na wakacje w trakcie pandemii
(Getty Images)

Poniedziałek w Kanadzie upłynął pod znakiem dymisji i zwolnień polityków. Na jaw wyszła długa lista osób, które w trakcie pandemii potajemnie wyjeżdżały z kraju, jednocześnie prosząc obywateli, aby pozostali w domach.

Politycy na potajemnych wakacjach

Konserwatysta Dawid Sweet zrezygnował z funkcji szefa komisji etyki Izby Gmin po tym jak okazało się, że był w USA na wakacjach. Inny konserwatysta Ron Liepert miał również udać się do USA w sprawie "niezbędnych napraw" w swoim domu.

Siedmiu członków rządu prowincji Alberty zostało ukaranych za wyjeżdżanie na wakacje poza Kanadę. Premier Alberty Jason Kenney zwolnił szefa sztabu i przyjął dymisję ministra ds. miejskich. Kenney zdegradował również pięciu innych członków swojej Partii Konserwatywnej (UCP) za zagraniczne loty, do których dochodziło pod koniec 2020 roku.

Zobacz także: Zakopane puste jak nigdy. "W tym roku słabiej niż poprzednio"

Minister finansów Ontario Rod Phillips poleciał w grudniu na karaibską wyspę St. Barts. Mimo to na Twitterze pojawiały się przygotowane wcześniej wpisy i zdjęcia dokumentujące jego działania w Kanadzie. Phillips w sierpniu był także na wakacjach w Szwajcarii i rzekomo się z tym nie ukrywał. W ostatni dzień grudnia Phillips podał się do dymisji.

Lista polityków, którzy wyjeżdżali w trakcie pandemii jest długa i ciągle wychodzą na jaw nowe nazwiska. Większość osób zaprzecza jakoby byli na wakacjach i podaje powody swoich wojaży m.in. odwiedziny u rodziny, pogrzeby czy niezbędne remonty w swoich zagranicznych posesjach.

Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić