aktualizacja 

Kandydatka na radną z PiS przyłapana na kradzieży. Wydała oświadczenie

39

Jest ciąg dalszy skandalu wyborczego w Chełmie. Kandydatka z klubu prezydenta Prawa i Sprawiedliwości na radną Klaudia Szyszkowska została przyłapana na kradzieży w popularnej drogerii. 25-latka wydała specjalne oświadczenie w tej sprawie, w którym zapowiedziała rezygnację ze startu w wyborach.

Kandydatka na radną z PiS przyłapana na kradzieży. Wydała oświadczenie
Kandydatka na radną przyłapana na kradzieży. Jest decyzja (Wikipedia)

Klaudia Szyszkowska była kandydatką na radną Chełma na Lubelszczyźnie z ramienia klubu prezydenta Jakuba Banaszka (PiS). Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie jej przeszłość, która na kilka tygodni przed wyborami ujrzała światło dzienne.

W październiku 2022 roku, 23-letnia wówczas Klaudia Szyszkowska miała zostać przyłapana na kradzieży w sklepie sieci Rossmann.

Kobieta próbowała ukraść cały koszyk zakupów. Wśród kosmetyków i środków higieny osobistej były żele pod prysznic, maski na twarz, krem brązujący do ciała, pianka samoopalająca, gąbki do makijażu, olejki, dezodorant, także podpaski i tampony. Wszystko o wartości 711,23 zł - opisuje gazeta "Nowy Tydzień".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Przypadki napaści seksualnej w "taksówkach na aplikację". Ofiar jest coraz więcej. "Skandal!"

Szybko do całej sprawy postanowiła ustosunkować się sama kandydatka, która przyznała w mediach społecznościowych, że rezygnuje ze startu w wyborach.

Rezygnuję z ubiegania się o funkcję Radnej Miasta Chełm. Moja decyzja wynika wyłącznie z troski o dobre imię prezydenta Jakuba Banaszka oraz pozostałych kandydatów z komitetu Chełmianie. Przepraszam, że o zdarzeniach opisanych w materiale prasowym nie poinformowałam odpowiednio wcześniej nikogo ze Stowarzyszenia Chełmianie i Komitetu Wyborczego - napisała.

Pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się w niedzielę 7 kwietnia 2024. Głosowanie potrwa od godz. 7 do 21. W jego trakcie wyborcy będą mogli oddać głosy na kandydatów do rad gmin, powiatów (a także miast na prawach powiatu) oraz sejmików województw.

Szyszkowska usłyszała wyrok

Kobieta została oskarżona o czyn z art. 278 par. 1 Kodeksu karnego, za co grozi od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności. Sprawa trafiła na wokandę Sądu Rejonowego w Chełmie, ale jesienią ubiegłego roku zmieniły się przepisy - podwyższono kwotę, od której kradzież uznawana jest za przestępstwo z 500 do 800 zł.

Tym samym, jak czytamy w postanowieniu, wyrokiem z 5 października 2023 r. sąd uznał oskarżoną winną zarzucanego jej czynu, przyjmując, że wyczerpuje on znamiona wykroczenia. Jednocześnie wymierzył jej karę 1000 zł.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić