Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|
aktualizacja

Kard. komentuje protesty w Warszawie. Padło też kilka słów o JPII

83
Podziel się:

Sytuacja w sprawie tuszowania pedofilii w kościele zniesmaczyła świat. Głos w sprawie zabrał kardynał G. L. Müller. Duchowny z Niemiec wypowiedział się również na temat protestów w Polsce, znanych także za granicą jako ogólnopolski Strajk Kobiet.

Kard. komentuje protesty w Warszawie. Padło też kilka słów o JPII
Kard. G. L. Müller (Wikimedia Commons)

Dokumenty Watykanu dotyczące tuszowania pedofilii w Kościele zniesmaczyły świat. Głos w sprawie w rozmowie z niemieckojęzycznym portalem kath.net zabrał kardynał G. L. Müller. Duchowny z Niemiec jest również emerytowanym prefektem Kongregacji Nauki Wiary.

Kardynał nie ma wątpliwości. Jego zdaniem, aby dowieść tuszowania pedofilii, należy przeprowadzić bardzo dokładne i szczegółowe śledztwo. Dodał, że sprawy te powinien rozstrzygać przede wszystkim papież i osoby mu podległe, a nie wrogo nastawione do Kościoła media.

To czy biskup nie wywiązał się ze swojej odpowiedzialności doktrynalnej i dyscyplinarnej nie powinno być określane przez media - przyznał kardynał.

Duchowny poruszył również kwestię zarzutów stawianych Janowi Pawłowi II. Przyznał, że jego wizerunek od dawna próbuje być zniszczony przez niektórych. Kardynał stanie po stronie papieża Polaka mówiąc, że o przewinieniach McCarricka nie wiedziały nawet osoby w jego najbliższym otoczeniu. Müller nie ma żadnych wątpliwości i uważa Jana Pawła II za wielkiego świętego.

Podejrzliwi od dawna byli w blokach startowych, aby zniszczyć pamięć o Janie Pawle II, a tym samym o Kościele katolickim, którego tak bardzo nienawidzą [...] Dla mnie Jan Paweł II jest rzeczywiście jednym z naprawdę wielkich świętych, który od razu przekonuje mnie bezpośrednio jako wzór naśladowania Chrystusa - mówi duchowny.

Duchowny zabrał również głos w sprawie protestów w Polsce. Jego zdaniem Polska jest od dawna celem kampanii dechrystianizacyjnych. Świadczy o tym fakt, że protesty w Berlinie przeciwko obostrzeniom są krytykowane, a te w Polsce wychwalane i nazywane bohaterskimi czynami w imię wolności. Uważa również, że wielu Polskich księży ulega niesłusznym oskarżeniom.

Kto pokojowo demonstruje w Berlinie przeciwko temu, co uważa za przesadne środki w kryzysie koronawirusa, będzie niewyobrażalnie obrażany, ale ktokolwiek organizuje masowe zgromadzenia w Warszawie, lekceważąc wszystkie środki bezpieczeństwa, za prawem do aborcji, zostaje uznany za bohatera wolności - szokuje kardynał.
Zobacz także: Koronawirus. Liczba zgonów rośnie. Dr Grzesiowski: "Jesteśmy u kresu wytrzymałości"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(83)
Dobre wieści
2 lata temu
Ciało kardynała Henryka Gulbinowicza zostało złożone w rodzinnym grobowcu Gulbinowiczów na cmentarzu miejskim przy ul. Poprzecznej w Olsztynie
nadzieja
2 lata temu
ali,sadzac po niku mniemam, ze sam jestes wyznawca islamu. Ta religia jest zupelnym przeciwienstwem chrzescijanstwa.Prawo szarija to sredniowiecze, nienawisc dla wszystkich innych religi, a kobieta jest wyjeta spod prawa.
Hhh
2 lata temu
Dziś takie czasy się robią że jak ktoś jest normalny to jest szykanowany. Kiedy wkońcu normalni ludzie się obudzą i powiedzą dość .
Eryk
2 lata temu
Błagam powiedzcie mi jedną dobrą rzecz , którą Wojtyła zrobił dla ludzkości , czy wynalazł jakąś szczepionkę na groźną chorobę , czy skomponował jakieś dzieło na miare Bolera Ravela , czy może zbudował jakiś szpital czy sierociniec , tylko nie piszcie frazesów typu dawał radość i nadzieje w Afryce
Roman
2 lata temu
Bardzo trafne spojrzenie na to co się dzieje w Polsce i Niemczech. Brawo Kardynale.
BBB
2 lata temu
Należało by go sprawdzić, coś ukrywa.
Ot co!
2 lata temu
Żeby nie media to kościół i papież by palcem nie kiwnęli!
Gocek
2 lata temu
No cóż kardynał oceniając to co się dzieje,porównuje narrację w Niemczech i w Polsce na tym samym przykładzie wydarzeń. Oczywiście prawda wypowiedziana w jego ocenie dla autora tekstu, szokuje czyli jest szokiem! Najlepiej jak by powiedział to co wam pasuje,to wtedy szoku by nie było.!
Ale co tam.
2 lata temu
Sami świeci ci co protestują bez skazy.
Dota
2 lata temu
Co w tym szokującego? Jest katolickim kapłanem. Czego innego można było się spodziewać? Wypowiedzi niezgodnych z naukami kościoła? Ale szok...
polak
2 lata temu
BEZ BOGA ANI DO PROGA !!!!!
ftu
2 lata temu
Nareszcie ktoś mądry!
Sabat
2 lata temu
Tak ,media nie powinny się tym interesować bo sprawa papieża i mu podległych.To ja się pytam dlaczego papież i jemu podlegli wcinają się do spraw świeckich !
Jasio
2 lata temu
Dojrzałość emocjonalna, mądrość życiowa, doświadczenie i zdrowy rozsądek bywają przekleństwem, zwłaszcza w towarzystwie osób, które zupełnie pozbawione są tych cech i plują na naszą wiarę - jeden z podstawowych filarów naszej państwowości.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić