GGG| 
aktualizacja 

Kard. komentuje protesty w Warszawie. Padło też kilka słów o JPII

187

Sytuacja w sprawie tuszowania pedofilii w kościele zniesmaczyła świat. Głos w sprawie zabrał kardynał G. L. Müller. Duchowny z Niemiec wypowiedział się również na temat protestów w Polsce, znanych także za granicą jako ogólnopolski Strajk Kobiet.

Kard. komentuje protesty w Warszawie. Padło też kilka słów o JPII
Kard. G. L. Müller (Wikimedia Commons)

Dokumenty Watykanu dotyczące tuszowania pedofilii w Kościele zniesmaczyły świat. Głos w sprawie w rozmowie z niemieckojęzycznym portalem kath.net zabrał kardynał G. L. Müller. Duchowny z Niemiec jest również emerytowanym prefektem Kongregacji Nauki Wiary.

Kardynał nie ma wątpliwości. Jego zdaniem, aby dowieść tuszowania pedofilii, należy przeprowadzić bardzo dokładne i szczegółowe śledztwo. Dodał, że sprawy te powinien rozstrzygać przede wszystkim papież i osoby mu podległe, a nie wrogo nastawione do Kościoła media.

To czy biskup nie wywiązał się ze swojej odpowiedzialności doktrynalnej i dyscyplinarnej nie powinno być określane przez media - przyznał kardynał.

Duchowny poruszył również kwestię zarzutów stawianych Janowi Pawłowi II. Przyznał, że jego wizerunek od dawna próbuje być zniszczony przez niektórych. Kardynał stanie po stronie papieża Polaka mówiąc, że o przewinieniach McCarricka nie wiedziały nawet osoby w jego najbliższym otoczeniu. Müller nie ma żadnych wątpliwości i uważa Jana Pawła II za wielkiego świętego.

Podejrzliwi od dawna byli w blokach startowych, aby zniszczyć pamięć o Janie Pawle II, a tym samym o Kościele katolickim, którego tak bardzo nienawidzą [...] Dla mnie Jan Paweł II jest rzeczywiście jednym z naprawdę wielkich świętych, który od razu przekonuje mnie bezpośrednio jako wzór naśladowania Chrystusa - mówi duchowny.

Duchowny zabrał również głos w sprawie protestów w Polsce. Jego zdaniem Polska jest od dawna celem kampanii dechrystianizacyjnych. Świadczy o tym fakt, że protesty w Berlinie przeciwko obostrzeniom są krytykowane, a te w Polsce wychwalane i nazywane bohaterskimi czynami w imię wolności. Uważa również, że wielu Polskich księży ulega niesłusznym oskarżeniom.

Kto pokojowo demonstruje w Berlinie przeciwko temu, co uważa za przesadne środki w kryzysie koronawirusa, będzie niewyobrażalnie obrażany, ale ktokolwiek organizuje masowe zgromadzenia w Warszawie, lekceważąc wszystkie środki bezpieczeństwa, za prawem do aborcji, zostaje uznany za bohatera wolności - szokuje kardynał.
Zobacz także: Koronawirus. Liczba zgonów rośnie. Dr Grzesiowski: "Jesteśmy u kresu wytrzymałości"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić