aktualizacja 

Katastrofa Ił-76. Pokazano podejrzane nagrania. Tylko dwa ciała?

Rosyjski wojskowy samolot transportowy Ił-76 rozbił się w obwodzie biełgorodzkim graniczącym z Ukrainą. Na pokładzie według Rosjan miało być 65 ukraińskich jeńców wojennych, gotowych do wymiany. Brakuje oficjalnych informacji na temat katastrofy, a w mediach pojawiają się kolejne nagrania z miejsca zdarzenia.

Katastrofa Ił-76. Pokazano podejrzane nagrania. Tylko dwa ciała?
Katastrofa rosyjskiego samolotu. (X)

Do katastrofy doszło w pobliżu miejscowości Jabłonowo w obwodzie biełgorodzkim. W mediach społecznościowych pojawiło się kilka nagrań z miejsca zdarzenia. Na jednym z nich, opublikowanym przez przez kanał Baza, widać, jak duży samolot spada na ziemię i eksploduje.

Katastrofa samolotu z jeńcami?

Jak wynika z komunikatu rosyjskich służb samolot rozbił się około godziny 11 czasu moskiewskiego. Na pokładzie według strony rosyjskiej było 65 ukraińskich żołnierzy oraz sześciu członków załogi i trzech ochroniarzy.

Andriej Kartapołow, członek rosyjskiej Dumy, o katastrofę oskarżył Ukrainę. Stwierdził, że Ił-76 zestrzelono rakietami, które Zachód dostarczył Ukrainie. Ukraiński sztab koordynacyjny ds. wymiany jeńców wojennych przekazał, że sprawdza wszelkie informacje na temat katastrofy. Zaapelowano także o nierozpowszechnianie niesprawdzonych informacji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Koniec z pracami domowymi w podstawówkach. Podała datę
Wiemy, jak strasznych metod może używać Rosja, aby zdestabilizować społeczeństwo ukraińskie. Nie ulegajcie prowokacjom — powiedział ukraiński rzecznik praw człowieka Dmytro Łubinec.

W środę 24 stycznia faktycznie miała odbyć się wymiana jeńców wojennych ze stroną rosyjską. Nie wiadomo jednak, czy faktycznie byli oni na pokładzie samolotu, który się rozbił.

Anton Heraszczenko opublikował kilka nagrań rzekomo z miejsca zdarzenia udostępniane przez rosyjskie kanały na Telegramie. Widać na nich rzekomo spalone ciała.

Kanały rosyjskiego Telegramu publikują filmy, które podobno nakręcono na miejscu katastrofy Ił-76. Według nich przy samolocie znajdują się dwa spalone ciała - napisał.

Wciąż jednak brakuje oficjalnych danych na temat katastrofy. Wiele osób w komentarzach napisało, że nie widać ciał, a miejsce katastrofy wygląda podejrzanie. Wskazują, że brakuje części samolotu, a te które są widoczne są rozrzucone w nienaturalny sposób.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić