o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
EKO
|

Kazali ludziom wychodzić z polskiego kościoła. Oświadczenie policji

322
Podziel się

Nie cichną kontrowersje wokół sytuacji, jaka miała miejsce w parafii Chrystusa Króla w Londynie. W piątek 2 kwietnia w trakcie mszy do kościoła wkroczyli policjanci, którzy kazali obecnym się rozejść. Londyńska policja postanowiła skomentować sprawę. Reaguje też Ambasada RP w Londynie.

Kazali ludziom wychodzić z polskiego kościoła. Oświadczenie policji
Funkcjonariusze policji przerwali mszę z okazji Wielkiego Piątku, ponieważ liczba uczestników znacznie przekroczyła dozwolony limit (YouTube, Misja 52)
bDSJYxCd

Do interwencji funkcjonariuszy londyńskiej policji doszło w konsekwencji zgłoszenia, że osoby obecne w kościele łamią prawo. Msza została przerwana, a uczestnicy wyproszeni, co wywołało falę komentarzy w Polsce i nie tylko.

Policja weszła do polskiego kościoła w Londynie. Oficjalne oświadczenie

Do sprawy odniosła się londyńska policja. W oświadczeniu, którego zamieszczono w języku polskim na Twitterze, stwierdzono, że wiele obecnych w kościele osób nie przestrzegało zasad dystansu społecznego oraz nie nosiło maseczek ochronnych. Policja argumentuje, że przerwanie mszy było konieczne, aby nie narażać uczestników uroczystości na zakażenie.

bDSJYxCf

- Oficerowie podjęli decyzję, że kontynuowanie nabożeństwa nie jest bezpieczne. W związku z delikatną naturą zaistniałej sytuacji oficerowie policji rozmawiali z księdzem na zewnątrz kościoła. Ksiądz zaprosił policjantów do środka w celu poinformowania wiernych. (...) Oficerowie Metropolitan Police nie wystawili żadnego mandatu w trakcie incydentu – czytamy w oświadczeniu policji.

Jesteśmy świadomi, jak ważny jest ten dzień w religii katolickiej. Oficerowie Metropolitan Police nie wystawili żadnego mandatu w trakcie incydentu - kontynuuje londyńska policja.
bDSJYxCl

Rzecznik Ambasady RP w Londynie zapewnił z kolei, że jest w kontakcie z Polską Misją Katolicką. Jak przekonuje, wciąż trwa zbieranie informacji na temat zdarzenia i ustalanie okoliczności, które doprowadziły do policyjnej interwencji.

Jesteśmy w kontakcie z Polską Misją Katolicką w sprawie wczorajszego incydentu w kościele na Balham. Zbieramy informacje i ustalamy szczegóły dot. okoliczności tego zdarzenia. Zarówno Parafia na Balham, jak i Met Police opublikowały oficjalne stanowiska w tej sprawie – wyjaśnia rzecznik Polskiej Ambasady w Londynie, którego cytuje Polish Express.
bDSJYxCm

Oświadczenie parafii

Wcześniej oświadczenie ws. interwencji policji wydała Polska Parafia Chrystusa Króla w Londynie. - Policjanci, stwierdzili, że nasze zgromadzenie liturgiczne jest niezgodne z prawem, każąc wszystkim natychmiast opuścić naszą Świątynię pod groźbą mandatu dla każdego z obecnych Parafian w wysokości 200 funtów lub nawet aresztu. Wierni bez sprzeciwu wykonali ten nakaz - stwierdziła parafia.

Uważamy, jednak, że policja przekroczyła brutalnie swoje kompetencje, wydając swój nakaz bez odpowiedniego na to powodu, gdyż wszystkie wymogi rządowe zostały dotrzymane - czytamy w oświadczeniu.
Zobacz także: Zobacz też: Kościoły przepełnione? Policja ujawnia nowe informacje
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSJYxCG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(322)
Olek
1 tyg. temu
Obowiązuje reżim danego państwa,(tutaj Anglia) wiec dlaczego ma to nie obowiązywać kościołów? Policja zrobiła to co do nich należy i to w przyzwoity sposób. Jak wszyscy to wszyscy.
wakdery
1 tyg. temu
ANGLIA TO ANGLIA ochrona PiSU juz ta NIE SIEGA.
Iwona
1 tyg. temu
Brawo. Skoro nie stosują się do reżimu sanitarnego to policja rozgoniła towarzystwo
bDSJYxCH
Stachu
1 tyg. temu
Polakowi za granicą zawsze wydaje się, że jest Panem. A większość to po prostu zwykłe chamy. A największym wrogiem Polaka jest drugi Polak
BARANEK
1 tyg. temu
Policja w Londynie zna swoje obowiązki. Bardzo dobrze , że tego pilnują. Brawo Wy ! Polacy za granicą powinni świecić przykładem i pokazać , że czytają i przestrzegają prawa kraju w jakim przebywają, by wstydu Rodakom nie przynosić.
Najnowsze komentarze (322)
Swein
1 tyg. temu
Skoro Londynem rządzi muzułmanin, to i policja muzułmańska.
byływyborcapi...
1 tyg. temu
chwała wam dobrzy polucjanci
Cenzor
1 tyg. temu
Ksiądz widać niedawno był na wakacjach w Polsce i zobaczył jak bezkarni sa jego koledzy po fachu w kraju rodzinnym .on też tak chcę , że policja nie wchodzi do kościoła bo się boi a o rozpędzeniu to nawet nie śmie myśleć . Bo zaraz byłaby obraza uczuć i inne brednie . Brawo angielska policja skoro nasi rodacy chcą być w Anglii to muszą stosować angielskie prawo . Widać na zdjęciu , że siedzący w pierwszej ławce młodzieńcy są upchani jak śledzie .
To Lubie
1 tyg. temu
jaka tam policja to odpowiednik naszych strazników miejskich i nie wtargneli tylko ksiondz ich zaprosił bo nie mógł mu przejśc przez gardło komunikat że wierni mają wyjśc opuścić natychmiast kościół więc chciałjak mniemam mieć alibi
Olo
1 tyg. temu
Pewnie jakiś polak ich zakapował na policji, ulubione zajęcie polaków to donoszenie, zwłaszcza na innego polaka
vvvv
1 tyg. temu
Anglia to nie to co polska z przepełnionymi kościołami,gdzie rząd trzęsie portkami przed watykańskimi czarownikami
Lipa
1 tyg. temu
Prymitywne tłumaczenie " A w meczetach . ". Nie oglądajcie się na innych, tylko sami przestrzegajcie prawa kraju, w którym żyjecie.
nota
1 tyg. temu
Nie uszanowano prawnuków - obrońców walki o Anglię. Królowa jako głowa Kościola A. powinna przeprosić Polaków i Papieża
bDSJYxCz
kar
1 tyg. temu
Brytyjska policja jeszcze się nie nauczyła, że trzeba wszystko nagrywać i fotografować - bo ksiądz wyprze się swojej winy i nikt policjantowi nie uwierzy...
pryncypia
1 tyg. temu
A w Kanadzie Polski Pastor obronił Kościół i wiernych i przegonił policje bo interwencja nie zgodna z prawem .
jan
1 tyg. temu
Bo tam zakaz to jest zakaz.A nie jak to Polacy może da się obejść.Wstyd wzywac ambasadora.To tylko unas cos ogłosza a my szukamy czy to jest zgodne z prawem.Jeden powie reszta podchwyci .Hotele zamknięte ale za 300zł mozna wynając na rekolekcję korepetycję ,pokazy
zgoda
1 tyg. temu
W Polsce rozwiązuje zgromadzenie policja za zgodą Prezydenta , Burmistrza Miasta czy była zgoda władz Londynu<. Watykanu (Nuncjusza) WB
Johan
1 tyg. temu
Kler chce być ponad prawem, a niektórzy z nich uważają się prawie za bogów. Pycha kleru, tylko przyspieszy ich koniec,Dla dobra nas wszystkich. Amen!
Prawo to praw...
1 tyg. temu
Księża zapomnieli się że w Anglii obowiązuje prawdziwa praworządność pod która podlegają też kościoły. Jedynie w Polsce kościół to kasta ponad prawem z aprobatą rządzących.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić