Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek
|

Kiedy będzie można zorganizować wesele? Kiedy wesela? Nowe informacje

3
Podziel się:

Kiedy będzie można organizować imprezy i wesela? Czy w tym roku będzie można urządzić przyjęcie weselne na sto osób? W którym etapie odmrażania gospodarki rząd zgodzi się na organizację wesel? W tej sprawie wypowiedział się minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Kiedy będzie można organizować imprezy i wesela?
Kiedy będzie można organizować imprezy i wesela? (Pixabay)

Imprezy i wesela w 2020 roku

Na konferencji dotyczącej kolejnego etapu odmrażania gospodarki, która odbyła się w środę 13 maja, minister zdrowia odpowiadał na pytania, kiedy będzie można organizować imprezy i wesela. Nie miał jednak na razie dobrych wiadomości.

Kiedy będzie można organizować imprezy i wesela? Zalecenia ministra zdrowia

Imprezy i wesela na razie nie mogą być organizowane. Od poniedziałku 18 maja rusza trzeci etap odmrażania gospodarki i otwarte zostaną lokale gastronomiczne. Wszystkie restauracje i bary będą działały w reżimie sanitarnym.

O imprezach i weselach będzie można pomyśleć później. Minister Łukasz Szumowski zaapelował o cierpliwość.

Pozwólmy ruszyć sektorowi gastronomicznemu, zanim będziemy mówić, że będzie można zrobić duże imprezy, jakimi są wesela, duże spotkania integracyjne czy inne wydarzenia w lokalach, które z natury swojej nie są możliwe w tym reżimie dystansowania się - powiedział na konferencji na temat trzeciego etapu odmrażania gospodarki szef resortu zdrowia.

Imprezy i wesela - nie tak szybko

Branża gastronomiczna rusza od 18 maja. Do wytycznych Ministerstwa Zdrowia i GIS będą musieli dostosować się właściciele lokali, jak i sami klienci. Sytuacja będzie cały czas monitorowana. Jeśli okaże się, że uda się stosować reżim sanitarny w restauracjach i poszczególne rozwiązania się sprawdzą, dopiero wówczas rząd pomyśli o możliwości zezwolenia na organizację imprez i wesel.

Dajmy sobie trochę czasu. Zobaczmy, jak to funkcjonuje, jak wygląda sytuacja, jak ruszy sektor gastronomiczny - podkreśla Łukasz Szumowski, minister zdrowia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(3)
Amela
2 lata temu
Moja siostra ma wesele w lipcu, będzie na mniej osób i przyjęcie będzie w domu. A jak sytuacja się uspokoi to zrobią większe i tyle. Kupiłam dla siostry i szwagra irobota w prezencie na nowe mieszkanie ;) Siostra to się nie kwapi do odkurzania to urządzenie się przyda :)
Emilia
2 lata temu
Clickbait. Zero nowych informacji. Porażka.
lukaszlukasz1
2 lata temu
Jedni chcą wesele na kilka osób, inny na 200, a jeszcze inni w ogóle nie chcą i wolą zrobić to po cichu. Po co to komentować, niech każdy robi tak jak czuje, jak mu się podoba albo jak sobie wymarzył.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić