Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Kiedy otwarcie granic? Kiedy granice Polski zostaną otwarte? Jest wstępna data

27

Kiedy nastąpi otwarcie polskich granic? Oficjalnej informacji w tej sprawie wciąż nie ma. Coraz częściej mówi się jednak, że może to nastąpić 15 czerwca.

Kiedy granice Polski zostaną otwarte?
Kiedy granice Polski zostaną otwarte? (Getty Images)

Do tej pory nie podano oficjalnej daty otwarcia polskich granic. Część krajów ogłosiła, że dokona takiego ruchu 15 czerwca. Niewykluczone, że tym śladem pójdzie również Polska. Ta data przewija się w wypowiedziach różnych polityków.

We wtorek głos na temat otwarcia granic zabrał minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz. Uważa, że w przypadku Polski jest to kwestia dni, a może tygodni.

Jesteśmy na dobrej drodze i mam nadzieję, że w ciągu najbliższych tygodni restrykcje będą znoszone, a podróżowanie będzie możliwe jeszcze przed wakacjami - powiedział szef ministerstwa spraw zagranicznych.

Zobacz także: Potężny rozbłysk Słońca. Nasza gwiazda się budzi

Koronawirus doprowadził do zamknięcia granic

Obecnie na granicach obowiązują zasady ogłoszone przez rząd 13 marca i zmienione 16 maja. Regulują one kwestie kontroli na przejściach granicznych, jak i również konieczności odbycia 14-dniowej kwarantanny po powrocie do kraju. Przypomnijmy, że zwolnione są z niej poszczególne grupy zawodowe, które zostały wymienione w rządowym rozporządzeniu.

Wiele wskazuje na to, że granice naszego kraju już wkrótce zostaną otwarte. Konkretów w tej sprawie możemy spodziewać się na dniach. Bardzo prawdopodobne, że polskie przejścia graniczne zostaną otwarte już w połowie czerwca.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić