Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aniela Siwek
|
aktualizacja

Kiedy w Polsce spadnie śnieg? Prognoza pogody na zimę 2020/2021

33
Podziel się:

Jaka będzie nadchodząca zima? Kiedy spadnie pierwszy śnieg i czy jest szansa na białe święta? Pojawiają się długoterminowe prognozy, które częściowo odpowiadają na te pytania. Nadchodzące miesiące mają być raczej łagodne.

Kiedy w Polsce spadnie śnieg? Prognoza pogody na zimę 2020/2021

Prognoza pogody na nadchodzącą zimę może rozczarować wiele osób. Podobnie jak w zeszłym roku opadów śniegu może nie być zbyt wiele, a temperatury nie spadną bardziej, niż poniżej kilku stopni Celsjusza. Jednak jak zapowiadają synoptycy, jeszcze wiele może się zmienić.

Prognoza pogody na zimę 2020/2021

Listopad przyniesie wiele zmian w pogodzie. Druga połowa listopad stanie się zdecydowanie bardziej pochmurna i zimna w porównaniu do pierwszej. Temperatura znacznie spadnie do 6-7 stopni w dzień i minusowych temperatur w nocy.

Jak podaje amerykański sewis Accuweather, w listopadzie przewiduje się kilka dni z opadami śniegu. Grudzień i styczeń będą znacznie zimniejsze, jednak wciąż będzie to około 2 - 4 stopni poniżej zera. Popada także więcej śniegu, jednak nie będą to gwałtowne opady. Śnieg może także szybko znikać. Po raz kolejny nie będzie białego Bożego Narodzenia.

Zobacz także: Pierwszy śnieg w polskich górach

Zeszła zima była jedną z najcieplejszych w historii Europy Wschodniej. Ta zima nie będzie taka sama, ale nie będzie też bardzo się różniła. Różne prognozy zgadzają się w jednym - będzie dość ciepło, bezchmurnie, bez większych mrozów i opadów śniegu.

W całej wschodniej Europie temperatura może momentami wynosić nawet 10 -15 stopni Celsjusza. Cieplej będzie nawet w Finlandii, gdzie wystąpią idealne warunki do obserwacji nieba. Najzimniejszy będzie luty - temperatury mogą sięgnąć od 6 do 10 stopni poniżej zera, jednak są to prognozy odległe, które mogą jeszcze ulec zmianie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(33)
10385
2 lata temu
czemu nie spadnie śnieg😥😪
Korkociąg
2 lata temu
Wolę ciepłą zimę i niż, niż ciepłych chłopaków z TVN-u.
noPolyTicks
2 lata temu
Przeciez zima w tym roku jest na kwarantannie. Kaczynsky ja zamknął razem z Matim... miała wynik dodatni. ta epidemia sciemy da się we znaki nawet zimie.
SZYMONISKA
2 lata temu
JA MYŚLĘ ŻE LATO 2021 BĘDZIE UPALNE I BURZOWE ALE OD RANA DO WIECZORA DOBRA ?
SZYMONISKA
2 lata temu
A JA MYŚLĘ ŻĘ ZIMA BĘDZIE BARDZO MROŹNA I ŚNIEŻNA ORAZ WIETRZNA
Norciorz
2 lata temu
Oby przez koronowirusa niebyły zamknięte stoki narciarskie
Tuyu
2 lata temu
Uuuu, a podobno jak zima to musi być zimno :)
Zirytowany
2 lata temu
Tytuł artykułu kiedy pojawi się śnieg. A w artykule nic na ten temat. Czeba zmienić nazwę na.(Przypuszczalna pogoda na zimę wywróżona z FUSÓW)
al01
2 lata temu
najgorszy jest wiatr....😁
Covidowski
2 lata temu
Oni chyba z fusów prognozują co tydz piszą co innego
Toja
2 lata temu
Gońcie się!
Donald
2 lata temu
Pisałeś rok temu że będzie zima stulecia
edi
2 lata temu
Żyjemy w czasach ocieplenia klimatu który trwa od setek lat i z tego należy się cieszyć .Geolodzy już dawno odkryli iż klimat na Ziemi jest zmienny a ochłodzenie klimatu i nastanie epoki lodowcowej trwa dekadę ,10 lat i mamy kataklizm klimatyczny i ludzie giną z braku pożywienia i zlodowacenia całej Kuli Ziemskiej. Tak że cieszmy się z tego ocieplenia i korzystajmy z planety Ziemia bo epoki lodowcowej nikt nie przeżyje.
emil
2 lata temu
ja tam zimy nie lubię,wolę jak jest ciepło
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić