Kilkanaście osób zginęło w pożarze internatu. Wznieciła go 14-latka

24

Dantejskie sceny rozegrały się w jednym z żeńskich internatów w Gujanie. Ogień pochłonął cały budynek, a 19 uczennic nie zdołało wydostać się na czas – poniosły przerażającą śmierć. Szokiem okazała się przyczyna, dla której wybuchł pożar. Roznieciła go... 14-latka.

Kilkanaście osób zginęło w pożarze internatu. Wznieciła go 14-latka
14-latka wznieciła pożar w internacie. Kosztowało to życie aż 19 innych nieletnich (YouTube, Al Jazeera English)

Jak informuje Agencja Reutera, pożar wybuchł w internaucie przy liceum w Mahdia, stolicy regionu Potaro-Siparuni. Większość ofiar zmarła jeszcze na miejscu, w wyniku odniesionych od ognia oparzeń oraz uduszenia się dymem.

Pożar w internacie. Nastolatka podpalaczką, szokujący powód

Całą Gujaną wstrząsnęła tożsamość głównej podejrzanej o podpalenie internatu. Okazała się nią 14-letnia uczennica, która najprawdopodobniej dopuściła się przestępstwa w odwecie za skonfiskowanie jej telefonu komórkowego.

O podpalenie jest podejrzana uczennica. Powodem było, że kierowniczka internatu i nauczyciel odebrali jej telefon – poinformował w oficjalnym komunikacie rzecznik lokalnej policji (Agencja Reutera).

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: Wypalali trawy. Wpadli przez policyjnego drona

Najmłodsza z ofiar miała zaledwie 5 lat – był to syn kierownika internatu. Sama 14-latka, która miała dopuścić się podpalenia, nie odniosła w pożarze żadnych obrażeń. Na miejscu pojawił się sam prezydent Gujany, czyli Irfaan Ali. Spotkał się z częścią rodziców zmarłych nastolatek oraz ogłosił trwającą trzy dni żałobę narodową.

Ponieważ w oknach sypialni w internacie znajdowały się kraty, uczennice – w wieku od 12 do 18 lat – nie mogły szybko uciec. Celem zainstalowania tak solidnych zabezpieczeń nie była jednak troska o bezpieczeństwo podopiecznych, lecz obawa, że będą wymykały się w nocy na randki. Z tego samego powodu na noc zamykano drzwi budynku.

Samą przyczyną odebrania nastolatce telefonu komórkowego miało być odkrycie, że pozostaje w intymnej relacji ze znacznie starszym mężczyzną. 14-latka wprost groziła, że jeśli nie zostanie jej zwrócona własność, podpali budynek.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić