Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Kłopoty byłego ministra. Usłyszał zarzut

16

Były minister zdrowia Adam Niedzielski usłyszał zarzut przekroczenia uprawnień za upublicznienie informacji o lekach zażywanych przez jednego z lekarzy. Dane te przekazał w mediach społecznościowych, nawiązując do materiału o problemach z wystawianiem recept wyemitowanego w telewizyjnym serwisie informacyjnym.

Kłopoty byłego ministra. Usłyszał zarzut
Adam Niedzielski (Licencjodawca, AKPA)

Informację w tej sprawie przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Szymon Banna.

Postępowanie dotyczy przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego w osobie ministra zdrowia poprzez niezgodne z prawem przetwarzanie danych osobowych dotyczących zdrowia ustalonej osoby poprzez ujawnienie za pośrednictwem środków masowego komunikowania we wpisie na internetowym portalu X, czym działał na szkodę interesu prywatnego osoby prywatnej - zaznaczył, cytowany przez PAP.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "To jest skandal". Gen. Skrzypczak uderza w polskich polityków

Rzecznik oznajmił też, iż podejrzany nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Jednocześnie odmówił składania wyjaśnień.

Postępowanie jest w toku. W tej sprawie występuje jedna osoba podejrzana - kontynuował.

Zawiadomienie w tej sprawie złożyła m.in. Naczelna Izba Lekarska. Za wspomniany czyn grozi kara do trzech lat więzienia.

Adam Niedzielski - o co chodzi w aferze?

Aktualne ruchy prokuratury to pokłosie publikacji Adama Niedzielskiego z sierpnia ubiegłego roku.

Kłamstwa @FaktyTVN. We wczorajszym wydaniu usłyszeliśmy, że pacjenci po operacjach ortopedycznych w Poznaniu nie dostali przez ostatnie 2 dni recept na leki przeciwbólowe. Sprawdziliśmy w Poznaniu. I co? Pacjenci po operacjach ortopedycznych otrzymywali recepty na wskazane leki! - podkreślił ówczesny minister zdrowia na platformie X.

W drugim wpisie, nawiązując do materiału wyemitowanego w Faktach TVN, podał dane osobowe lekarza z miejskiego szpitala w Poznaniu:

Sprawdziliśmy. Lekarz wystawił wczoraj na siebie receptę na lek z grupy psychotropowych i przeciwbólowych. Takie to FAKTY. Jakie kłamstwa czekają nas dziś - dodawał.

Kilka dni później Niedzielski podał się do dymisji.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić