Kobieta i dwójka dzieci. Filmik z Łodzi. Aż włos się jeży
Niewiele brakowało, a doszłoby do potrącenia. Trzy osoby wjechały na rolkach na przejście dla pieszych. Gdy kobieta i dzieci znalazły się mniej więcej w połowie, nadjechała laweta. Zdarzenie pokazano na profilu "Stop Cham" na Facebooku.
"O włos od potrącenia na przejściu dla pieszych" - pisze profil "Stop Cham" pod nagraniem zarejestrowanym 13 czerwca bieżącego roku na terenie Łodzi.
Kobieta - najprawdopodobniej matka - jechała z dwójką córeczek na rolkach. W pewnym momencie pojawiła się konieczność przedostania się na drugą stronę jezdni.
Najpierw przystanęły, rozejrzały się, a później wjechały na pasy. Po chwili doszło do niebezpiecznej sytuacji - na horyzoncie pojawiła się bowiem laweta.
Kobieta natychmiast zareagowała i złapała jadącą przed nią dziewczynkę. Na szczęście nie doszło do potrącenia.
Udostępnione w sieci nagranie pochodzi z pojazdu, który zatrzymał się przed pasami. Tuż obok tego auta przejechała laweta.
Internauci reagują. "Brawo za refleks matki"
Wiele osób reaguje na to nagranie. Co piszą w komentarzach?
"No to zawodowy kierowca chyba powinien stracić prawo jazdy?", "Czy na rolkach, czy boso, czy na wózku - na pasach byli piesi. Laweciarz powinien się zatrzymać", "Prawko raczej do zabrania. Dziś udało się nikogo nie zabić, ale jutro już może nie być tyle szczęścia", "Brawo za refleks matki" - czytamy.